"Dobrze, już cenzurujemy". Nieznana taśma TVP z Komorowską!

  

Ten krótki filmik to gwóźdź do trumny obecnego kierownictwa TVP. Na nagraniu, do którego dotarł portal niezalezna.pl, widać jak Joanna Osińska, prowadząca program "Minęła dwudziesta" TVP Info, w trakcie spotkania z Anną Komorowską (już po wywiadzie z prezydentową) prosi ją o akceptację pomysłu na kolejne nagranie. Zapewnia, że ocenzuruje, co potrzeba, i chwali żonę prezydenta Komorowskiego.

W lipcu 2014 r. stacja TVP Info wyemitowała wywiad z Anną Komorowską, promujący prezydencki konkurs „Dobry klimat dla rodziny”. 

 – Pracodawcy powinni zobaczyć, że zadowolony pracownik jest wartością dla jego zakładu pracy. Pracownik funkcjonuje nie tylko na teranie zakładu pracy, ale także ma swoje życie rodzinne. I jeżeli uda się nawiązać jakąś współpracę, takie połączenie życia zawodowego z życiem rodzinnym jest idealne 

– mówiła żona prezydenta Bronisława Komorowskiego. 

Ciekawsze jest jednak to, co możemy dziś usłyszeć, oglądając nagranie rozmowy przeprowadzonej już po wywiadzie. Tego TVP oczywiście nie wyemitowała...

Po zakończeniu nagrania Anna Komorowska zwraca się prawdopodobnie do urzędniczki z Kancelarii Prezydenta, o imieniu Iza:

- Pani minister słuchała. Tu bym chciała, żeby pani minister ocenzurowała. W tym momencie gorliwością wykazuje się redaktor Osińska: - Dobrze, już cenzurujemy. Ja słuchałam, więc wydawało mi się, że wszystko było dobrze. Bardzo ładnie o tej atmosferze... - chwali prezydentową dziennikarka.

A oto inny fragment rozmowy redaktor Osińskiej z Anną Komorowską. Okazuje się, że panie są ze sobą na "ty":

Dziennikarka TVP: Jak wygląda twój kalendarz?
Anna Komorowska: No, możemy coś spróbować, no... 
Dziennikarka TVP: Matka Boska Zielna, tylko by trzeba było tutaj coś wymyślić takiego...
Anna Komorowska: Jak coś się da zrobić, to proszę
Dziennikarka TVP: Czyli mam twoją akceptację?
Anna Komorowska:  Tak, ale jak coś wymyślicie takiego...
Dziennikarka TVP: To wymyślimy i przedstawimy


Krótki fragment opublikował portal 300polityka.pl, ale tylko niezalezna.pl publikuje całość, gdzie pada wstrząsająca deklaracja o cenzurowaniu.

ZOBACZ NAGRANIE

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Z chuliganów zrobił rugbystów. Podbili Europę! Posłuchajcie legendarnego Zbyszka Rybaka (FILM)

/ Fot. Kamil Tokarski/RC Arka Gdynia

  

- Historia Zbyszka Rybaka to najbardziej niesamowita opowieść o III RP. Niby-państwo we wczesnych latach 90. olało swoją trudną młodzież. Skazało ją na patologię, używało do szemranych interesów. I oto najgroźniejszy z ówczesnych kibiców-chuliganów zaczyna rozumieć, że coś jest nie tak. Najpierw wyznacza zasady honorowe tego świata, potem tworzy z nich drużynę rugby. I oto charakterni ludzie skazani na upadek, podnoszą się i wygrywają – tak o historii Zbyszka Rybaka opowiada Piotr Lisiewicz, który legendarnego chuligana i rugbystę zaprosił do „Wywiadu z chuliganem”. Całą rozmowę obejrzą Państwo poniżej (FILM)

- Myślę, że mamy w społeczeństwie ogólny kryzys męskości. Rugbyści są tego zaprzeczeniem. To faceci twardzi tak na boisku, jak i w życiu

– tak o chłopakach grających w drużynie Arki Gdynia mówił niedawno ich kapelan, ksiądz Tyberiusz Kroplewski.

Zbyszek Rybak w „Wywiadzie z chuliganem” bez autocenzury opowiada o największych chuligańskich bitwach lat 90. Wspomina m. in. wyjazd do Paryża na mecz Francja-Polska z 1995 roku:

- Akcja „Bagietka” to był mój pomysł. Kupiliśmy długie bagietki francuskie, a mieliśmy ze sobą pręty zbrojeniowe, które powkładaliśmy w te bagietki. Chrupaliśmy sobie te bagietki, kiedy nawinęło się kilkudziesięciu nieszczęśników z Paris Saint Germain, którzy postanowili nas zaatakować. No to poczęstowaliśmy ich tymi bagietkami. Po pierwszym uderzeniu bułka odpadała i na głowie lądował pręt.

Jak życie chłopaków z Gdyni zmieniło rugby?

- Sport nauczył mnie wiele pokory. Rugby jest tak ciężką dyscypliną, więc jak ciężką trenujesz, to nie masz potem pomysłów, żeby robić coś głupiego. Można powiedzieć, że rugby mnie wyedukowało

– mówi Zbigniew Rybak. A potem „zaraza” rozpoczęta od legendy Rybaka rozlała się po Polsce i  wielu drużynach rugby zmieniła życie setek młodych ludzi, którzy od dzieciństwa wychowywali się w trudnych rodzinach.

Jak podkreśla Lisiewicz, ta niesamowita historia pokazuje, czym III RP różniła się od Polski przedwojennej:

- Szkoły pełne zdziczałych chłopaków, którzy jako dumni weterani wojny polsko-bolszewickiej kładli pistolet na ławce w gimnazjum – taką rzeczywistość 1920 r. opisał przecież Ryszard Kiersnowski w książce „Młodość sercem pisana”. W internacie tłukli po ścianach butelki, a gdy wychowawczyni prosiła, by nie robili tego po północy, odpowiadali „Kto bił bolszewika, teraz może tłuc butelki”.

Jak zareagowało przedwojenne państwo?

– Ono miało elity, mądre i patriotyczne. I walka o to, żeby ocalić tę młodzież była jej troską. II RP zawadiakom odpuszczała w gimnazjum, a potem brała ich do szkół oficerskich, co było marzeniem i dumą każdego z nich. Odwagi nie musiała ich uczyć, ale wpajała im honor, dyscyplinę, szacunek dla kobiet. W efekcie Polska z tych dzikich chłopców zrobiła najlepszych kawalerzystów na świecie

– stwierdza Lisiewicz.

A III RP? – Miała trudną młodzież gdzieś. Mam wrażenie, że scenariusz, by setki tysięcy chłopaków żyły w patologii, był jej władcom na rękę. Dlatego legenda Zbyszka Rybaka jest piękną historią. W  III RP mamy cholernie mało pięknych legend. I trzeba koniecznie poznać tę – mówi Lisiewicz.

Całą rozmowę Piotra Lisiewicza ze Zbyszkiem Rybakiem obejrzą Państwo poniżej:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl