Demonstracje przed „Gazetą Wyborczą” i TVP. Ostre słowa pod adresem Michnika ZDJĘCIA

Tuż po zakończeniu V Marszu Wolności i Solidarności rozpoczęła się manifes

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Tuż po zakończeniu V Marszu Wolności i Solidarności rozpoczęła się manifestacja „Dość kłamstw mediów”, zorganizowana przez stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy. Brali w niej udział m.in. przedstawiciele Krucjaty Różańcowej. Najpierw demonstrujący spotkali przed siedzibą „Gazety Wyborczej”, a później wyruszyli na ulicę Woronicza, pod budynek TVP.

Nowe media narodowe!”, „Przestańcie kłamać!”, „Adam Michnik, gdzie twój honor?!” – skandowali hasła zgromadzeni przy ulicy Czerskiej. Było też: „Dość pieniędzy państwowych!”, „Gazeta Wyborcza hańbi Polskę!” i „Adam Michnik – obiecałeś!” – hasło odnoszące się do obietnicy naczelnego „GW”, że wyjedzie z Polski.


fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Przez lata kłamałeś w sprawie Polski i Polaków. (…) Tak w sprawie sprawców stanu wojennego jak i Smoleńska – mówił Wojciech Reszczyński. Z kolei Maciej Pawlicki stwierdził: – Stan wojenny oparty jest na kłamstwie „Gazety Wyborczej”. (…) Ani Jaruzelski, ani Urban nie byli w tym tak skuteczni jak Michnik.


fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Musimy przekonać resztę Polaków do tego, że jest inaczej, musimy tę Polskę rozwijać i zarażać nią innych, to jest nasze wielkie zadanie – dodawał Pawlicki. Dziennikarze „Wyborczej” próbowali zagłuszać przemawiających.

Wcześniej modlitwę poprowadził ksiądz Stanisław Małkowski.


fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Później manifestacja, w której brało udział kilkaset osób, przeszła w kierunku siedziby TVP SA. Demonstrujący domagali się m.in. postawienia spółki w stan likwidacji. Dostępu do budynku telewizji publicznej przy ul. Woronicza broniła policja.


fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska


fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Protest „Dość kłamstw mediów” zorganizowany został przez stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy.

Społeczeństwo musi odebrać media tej wąskiej grupie, która je zawłaszczyła i wykorzystuje tylko do swoich indywidualnych celów. Ta grupa w żaden sposób nie reprezentuje interesów Polaków. Media muszą powstać na nowo, musimy je odebrać z rąk resortowych dzieci, które reprezentują obce nam interesy

– podkreślał przed protestem dr Jerzy Targalski, jeden z założycieli stowarzyszenia RKW.

 


Źródło: niezalezna.pl

plk,Magdalena Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo