Media o słabości Kamińskiego do alkoholu. "Naprawdę nikomu do śmiechu nie jest"

  

Dotychczas była to tylko plotka, która jednak staje się coraz "głośniejsza". O "słabości do mocnych trunków" Michała Kamińskiego - pierwszego suflera Ewy Kopacz i jej najbliższego doradcy, napisał dziś w "Rzeczpospolitej" Andrzej Stankiewicz. I to nie jest pierwszy dziennikarz, który o tym wspomniał. Rzecznik rządu pytany w tej sprawie - milczy.

Najpierw była wzmianka w satyrycznej rubryce

"Dziennikarze telewizyjni się skarżą, że jak Misiek przychodzi do nich na wywiad, to jedzie od niego wódą. Niezależnie od tego, o której ten wywiad jest. Będziemy ostatni, którzy potępią Misia. Jakbyśmy ciągle siedzieli z Ewą Kopacz, też łoilibyśmy od rana" - pisali w poniedziałek, w satyrycznej rubryce "W sieci" Robert Mazurek i Igor Zalewski.

W marcu "Fakt" ujawnił, że Michał Kamiński nawet o godzinie 13.00, w środku pracy potrafi wyjść na piwo. Jak wskazują zdjęcia tabloidu - nie jest to wyjście towarzyskie.


(zrzut ekranu z portalu Fakt24.pl)

W "Rzeczpospolitej", w tekście Andrzeja Stankiewicza o Michale Kamińskim - problem ministra w Kancelarii Premiera, szefa Centrum Informacyjnego Rządu nazwany został po imieniu:

- Coraz większym kłopotem Kancelarii Premiera jest także słabość Kamińskiego do mocnych trunków, nadmiernie wyrazista już w czasach PiS. W Platformie krążą na ten temat anegdoty, ale tak naprawdę nikomu do śmiechu nie jest. Filmik Kamińskiego naszych rozmówców w rządzie także nie rozśmieszył. Rozumieją jego desperację, ale desperacji pani premier – nie - pisze Andrzej Stankiewicz 

Co na to rzecznik rządu? Już kilka godzin temu był pytany w tej sprawie na Twitterze. Mimo, iż był w tym czasie obecny na tym portalu - na temat Michała Kamińskiego milczy.Czy naprawdę jest problem? O pozwie Michała Kamińskiego wobec dziennikarzy nic nam nie wiadomo.

Krótki "fotoreportaż" ministra z medialnych występów ostatnich tygodni:Oto minister Kancelarii Premiera 25 września, z samego rana w stacji RMF:Tak Michał Kamiński wyglądał na czerwcowej konwencji PO

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: W sieci,rp.pl

Wczytuję komentarze...

Pokonaliśmy mafię VAT-owską - podkreślił premier. I dodaje: to nie koniec walki

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Skutecznie pokonaliśmy mafię VAT-owską - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Busku-Zdroju. Przyznał zarazem, że jeszcze pozostało trochę do zrobienia.

"Staramy się zmieniać Polskę, tak jak według legendy w Busku kiedyś grasował też pewien smok i wiem, że pokonaliście tego smoka - znaczy wasi poprzednicy" - mówił do mieszkańców.

"My też mieliśmy takiego smoka VAT-owskiego - taką bestię, która pożerała całą część dochodów państwa i trzeba było rządu, który się solidnie zabrał za finanse państwa, bo wszystko co się udało zrobić do tej pory dla społeczeństwa, wynika głównie przede wszystkim z tego, że to mafia VAT-owska, przestępców podatkowych skutecznie pokonaliśmy"

- powiedział Morawiecki.

"Jeszcze nie całkiem, jak tu ktoś podpowiada i ma rację" - dodał.

"Nawet ci, którzy pokazują, że luka VAT została zredukowana zasadniczo - niektórzy mówią do rekordowych poziomów w Europie - ale ona jeszcze tam jest i trzeba kontynuować tę walkę" - ocenił.

"Dlatego za miesiąc mam nadzieję - już po wyborach - będziemy tutaj świętować zwycięstwo. Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział.

Przekonywał, że - tak jak do sanatorium w Busku-Zdroju, ludzie przyjeżdżają dla spokoju - "takiego spokoju chcemy dać jak najwięcej mieszkańcom Polski".

"Wszystkim Polakom należą się wyższe płace i stąd nasza propozycja płacy minimalnej, żeby ona była na poziomie od przyszłego roku 2 tys. 600 zł, od kolejnego roku 3000 zł, a po kilku latach - koniec 2023, początek 2024 - 4000 zł" - powiedział.

"To jest nasza polityka gospodarcza" - dodał.

"Polakom należą się wyższe płace. Stąd nasza propozycja płacy minimalnej, żeby ona była na poziomie - od przyszłego roku 2,6 tys. zł, od kolejnego roku 3 tys. zł, a po kilku latach, koniec 2023 r. i początek 2024 r. - 4 tys. zł. To jest nasza polityka gospodarcza" - powiedział Morawiecki.

"Zrobiliśmy w tym roku taki trójskok dla emerytów" - powiedział szef rządu. Wymienił, że chodzi o waloryzację kwotową, trzynastą emeryturę oraz obniżenie podatku PIT dla emerytów.

"Od października będzie niższy PIT dla emerytów o 6 proc. 1 punkt procentowy to jest kolejne kilkaset złotych w portfelu emerytów" - mówił premier.

Podkreślił, że w ten sposób rząd "pokazuje realnie, jak można działać dla dobra społeczeństwa poprzez walkę z korporacjami międzynarodowymi".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl