Studenci już czekają. Powstało „Centrum Praktyki Politycznej Bronisława Komorowskiego”

"Centrum Praktyki Politycznej Bronisława Komorowskiego" to nazwa nowej  "jednostki organizacyjnej" w niepublicznej szkole wyższej w Warszawie - dowiedział się portal niezalezna.pl.

youtube.com (print screen)
"Centrum Praktyki Politycznej Bronisława Komorowskiego" to nazwa nowej  "jednostki organizacyjnej" w niepublicznej szkole wyższej w Warszawie - dowiedział się portal niezalezna.pl. Uchwała Senatu - Collegium Civitas już przyjęta. A szefem "Centrum" będzie sam były prezydent. Już od jutra studenci będą utrwalać wiedzę o "praktyce politycznej" Komorowskiego.

Dotarliśmy do informacji, że w Collegium Civitas z dniem 1.10. powołane zostaje "Centrum Praktyki Politycznej Bronisława Komorowskiego", a b. prezydent zostaje jego dyrektorem.

Bronisław Komorowski uczestniczył w uroczystej inauguracji roku akademickiego w 2012/2013 na Collegium Civitas. Okazuje się, że przy tej właśnie uczelni powstanie instytut jego imienia.

To jest taki wielki, bardzo sympatyczny przywilej każdego prezydenta, że może sobie wybrać moment, miejsce, uczelnię, gdzie uczestniczy w inauguracji kolejnego roku akademickiego. Bardzo się cieszę, że mogłem wybrać jako pierwszą uczelnię Polską w tym roku właśnie Collegium Civitas

– mówił Bronisław Komorowski rozpoczynając rok akademicki 2012/2013 w Collegium Civitas.
 
Z uchwały dowiadujemy się, że Senat CC zaopiniował wniosek Rektora i utworzono nową jednostkę organizacyjną uczelni – Centrum Praktyki Politycznej Bronisława Komorowskiego w Collegium Civitas. Dodatkowo Komorowski zostanie dyrektorem tejże jednostki.Na stronie internetowej uczelni jako wykładowcy wymienieni są m.in.: Edwin Bendyk, Juliusz Braun, Michał Fiszer, Andrzej Friszke, Grzegorz Miecugow, Konrad Piasecki, Jacek Żakowski .

Obok nowo powstałej jednostki w Collegium Civitas powstała również Fundacja Instytut Bronisława Komorowskiego. Została już zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. W Radzie Nadzorczej Fundacji zasiadają: Jacek Michałowski, Tadeusz Zielniewicz. Sławomir Rybicki został prezesem zarządu, Paweł Lisiewicz jego zastępcą.

 


Źródło: niezalezna.pl,youtube.com

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo