Ostatnia wyprzedaż w PO

  

Rządząca koalicja, która dostrzega swój koniec, zachowuje się jak biuro turystyczne pod koniec wakacji, sprzedaje majątek w ofertach last minute. W ekspresowym tempie likwiduje Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych w Kobyłce k. Warszawy.

Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych (PIMB) w Kobyłce, którego właścicielem jest skarb państwa, przez lata pracował nad unowocześnieniem bazy projektowej, badawczej i produkcyjnej. Stanowił on zaplecze naukowo-badawcze dawnego Zjednoczenia Przemysłu Maszyn Budowlanych „Bumar”.
„Spółka – jak czytamy na stronach internetowych firmy – jest finalnym producentem pojazdów specjalnych przeznaczonych dla ratownictwa technicznego”. Jako jedna z niewielu w kraju wydaje certyfikaty na naczepy samochodowe. Posiada koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w dziedzinie obronności. Ma certyfikat NATO.

Z początkiem września zgromadzenie wspólników PIMB, czyli de facto minister skarbu państwa zdecydował o „rozwiązaniu spółki i otwarciu likwidacji”. Zaraz też mianowano likwidatora, a ten zapowiedział zwolnienia.

– Nie rozumiem, dlaczego akurat teraz podjęto decyzję o likwidacji? – mówi „Codziennej” osoba związana z Instytutem, która pragnie pozostać anonimowa. Przyznaje, że firma miała kłopoty finansowe, ale zaczynała wychodzić na prostą. – Przed dwoma laty podjęto program ratunkowy, który miał zakończyć się w 2015 r. PIMB wygrał przetarg na 700 tys. zł, który miał być realizowany w przyszłym roku – relacjonuje informator „Codziennej”. Zwraca uwagę, że jeszcze niedawno inwestowano w nieruchomości. Np. w jednym z budynków wymieniono wszystkie okna.

Ministerstwo Skarbu Państwa tłumaczy w piśmie skierowanym do „Codziennej”, że „podjęło decyzję o likwidacji spółki po głębokiej analizie jej sytuacji ekonomiczno-finansowej, która wykazała, że nie jest ona w stanie generować przychodów ze sprzedaży na poziomie zabezpieczającym jej funkcjonowanie i rozwój”.

Cały tekst w "Gazecie Polskiej Codziennie"
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Adam Bielan o starcie do PE: dostałem taką propozycję i ją przyjąłem

Adam Bielan / Materiały prasowe biura poselskiego Adama Bielana [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Dostałem taką propozycję i ją przyjąłem - powiedział dziś wicemarszałek Senatu Adam Bielan, pytany o start w wyborach do PE. Podkreślił, że Zjednoczona Prawica będzie miała bardzo mocną listę w okręgu mazowieckim, a bycie jej liderem to zaszczyt.

"Jeżeli będzie taka decyzja władz Zjednoczonej Prawicy, to owszem, będę kandydował do Parlamentu Europejskiego, ale czy porzucę Senat, czy nie, o tym zdecydują wyborcy" - powiedział Adam Bielan w internetowej części "Rozmowy Piaseckiego" TVN24.

Pytany, czy takiej decyzji władz Zjednoczonej Prawicy może nie być, Bielan odpowiedział, że "wszystko się może zdarzyć".

"Jeszcze wybory nie zostały zarządzone przez pana prezydenta" - zaznaczył, podkreślając, że "ostateczne decyzje zapadną w najbliższych dniach".

Dopytywany, czy chce kandydować, Bielan odparł: "Dostałem taką propozycję i ją przyjąłem". Na pytanie, czy będzie "jedynką" na Mazowszu, wicemarszałek Senatu odparł:

"Będziemy mieli bardzo mocną listę w tym okręgu i bycie liderem tej listy to jest zaszczyt".

Zapytany, kto znajdzie się na tej liście, Bielan odparł, że "kilkoro posłów, senatorów, europoseł".

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą w nich 52 eurodeputowanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl