Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Pogrzeb Jana Kulczyka. Podano szczegóły ceremonii

W najbliższą środę, 5 sierpnia, odbędzie się pogrzeb Jana Kulczyka. Z tego powodu dla ruchu samochodowego zamknięte zostanie Wzgórze św.

Autor:

W najbliższą środę, 5 sierpnia, odbędzie się pogrzeb Jana Kulczyka. Z tego powodu dla ruchu samochodowego zamknięte zostanie Wzgórze św. Wojciecha, a w kościele, w którym odprawiona zostanie msza święta, zarezerwowano miejsca tylko dla rodziny i gości. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Jak już informowaliśmy, Jan Kulczyk spocznie na cmentarzu jeżyckim w Poznaniu przy ulicy Nowina, w grobowcu, w którym w 2013 roku pochowano jego ojca – Henryka. Jak podał „Fakt” w dniu pogrzebu zamknięte dla ruchu samochodowego zostanie Wzgórze św. Wojciecha.

Msza pogrzebowa ostanie odprawiona w sanktuarium oo. Karmelitów o godz.11.30. Na stronie Klasztoru Karmelitów Bosych w Poznaniu poinformowano, że mszy przewodniczył będzie o. Ryszard. Nie będzie możliwości koncelebrowania.

Ze względów organizacyjnych kościół będzie zamknięty od rana do godz. 13.30, a miejsca wewnątrz świątyni – zgodnie z życzeniem rodziny zmarłego – zarezerwowane są tylko dla najbliższych i gości. Przed kościołem zostaną przygotowane dodatkowe miejsca dla uczestników pogrzebu.

Informujemy również że Klasztor nie jest organizatorem ceremonii i nie może udzielić akredytacji na robienie zdjęć czy filmowanie. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy również rezerwować miejsc w kościele nawet dla osób duchownych

– zaznaczyli oo. Karmelici.

Informację o śmierci najbogatszego Polaka przekazał w minioną środę Kulczyk Holding. Na początku media donosiły, że do śmierci doszło „w wyniku powikłań pooperacyjnych” po „drobnym zabiegu kardiologicznym”, a Jan Kulczyk przebywał w jednej z wiedeńskich klinik.

Następnego dnia okazało się, że nie chodzi o żadną luksusową klinikę. Najbogatszy Polak zmarł w publicznym szpitalu Allgemeinen Krankenhaus (AKH) w Wiedniu. Bezpośrednią przyczyną śmierci był zator żylno-płucny – poinformował „Fakt”.

Autor:

Źródło: karmelici.info,fakt.pl,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane