Gen. Gryf: ​„Bądźcie dumni z naszego Powstania”

Generał Brygady Janusz Brochwicz Lewiński, pseudonim Gryf w rocznicę Powstania Warszawskiego apeluje: bądźcie dumni z naszego Powstania, nie słuchajcie tych, którzy próbują pomniejszyć jego zn

ww.facebook.com/GeneralBrygadyJanuszBrochwiczLewinskiPseudonimGryf
Generał Brygady Janusz Brochwicz Lewiński, pseudonim Gryf w rocznicę Powstania Warszawskiego apeluje: bądźcie dumni z naszego Powstania, nie słuchajcie tych, którzy próbują pomniejszyć jego znaczenie. Żołnierz Batalionu AK „Parasol” przypomina, że trzeba pamiętać o tym, że wolność jest krucha i nie wolno myśleć, że będzie zawsze. „Pilnujcie Polski!” – pisze w oświadczeniu na Facebook-u generał brygady Wojska Polskiego.
 


Cały wpis generała Janusza Brochwicz Lewińskiego:
 
Warszawa, dnia 1 sierpnia 2015 r.
Korzystając z tej chwili rocznicowej pragnę prosić Was: bądźcie dumni z naszego Powstania. Nie słuchajcie tych, którzy próbują pomniejszyć jego znaczenie, albo mówią, żeśmy wtedy wpadli w obłęd! Nie słuchajcie tych, którzy odsądzają od czci i wiary naszych Dowódców! myśmy musieli wtedy stanąć do broni!

Oczywiście straty nasze były niezmierne. Nie spodziewaliśmy się takiego morza brutalnej nienawiści i niezliczonych krwawych zbrodni popełnianych przez naszych wrogów. Trudno także było wyobrazić sobie rozmiary nikczemnej zdrady naszych sojuszników. Byliśmy przecież wiernym i ofiarnym sojusznikiem, tymczasem w tej, jak sądzę najdłuższej bitwie tej wojny zostaliśmy osamotnieni.

Niech to jednak nikomu nie przeslania faktu, że bez tej naszej walki i naszej ofiary Polska miałaby szansę odrodzić się jako państwo. Planem Stalina było cofnięcie skutków zwycięstwa naszych Ojców roku 1920. To za to upokorzenie tak nienawidził Polaków. 

Wobec tego Powstania, naszej walki i naszej ofiary ani on, ani pozostali zdrajcy nie mogli tego zrobić. Świat by tego nie przyjął.

Dziękuję waszemu pokoleniu za pamięć o nas, młodych sprzed lat, za pamięć naszego pokolenia, które morzem krwi zapłaciło za stanowcze pragnienie wolności. Wasza pamięć przywraca mi nadzieję, że nasza walka nie poszła na marne. Jednak wolności nie otrzymuje się za darmo, wolność żąda ofiary. W czasie pokoju także wymaga - cywilnego zaangażowania, ale pamiętać trzeba że jest krucha, nie wolno myśleć, że będzie zawsze. Trzeba nieustannie być gotowym. Więc proszę Was: Pilnujcie Polski!

Janusz Brochwicz Lewiński ps. Gryf VM BEM 
gen. bryg. w st. spocz. 
Bat. AK Parasol, 
Samodz. Brygada Spadochronowa im. St. Sosabowskiego

 

Źródło: niezalezna.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo