MSZ złamało ciszę wyborczą! Protokoły głosowania z Chicago na stronie ministerstwa!

  

Do niebywałej sytuacji doprowadziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na oficjalnej stronie resortu (chicago.msz.gov.pl) pojawiły się protokoły z głosowań w Chicago. Wchodząc tam każdy mógł zapoznać się z informacjami, jak głosowała Polonia i ile głosów oddano na każdego z kandydatów.

Konsulat Generalny RP w Chicago opublikował wyniki II tury wyborów prezydenckich z okręgu placówki w Chicago. Chodzi o komisję nr 166 w Konsulacie Generalnym RP w Chicago – 1530 N. Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610; komisję nr 167 w Związku Podhalan w Ameryce Północnej – 4808 South Archer Avenue, Chicago, IL 60632; komisję nr 168 w Związku Narodowym Polskim – 6100 N. Cicero Avenue, Chicago IL 60646; komisję nr 169 w Polskiej Szkole im. Tadeusza Kościuszki – 5341 N Harlem Avenue, Chicago IL 60656; komisję nr 170 w Zrzeszeniu Nauczycieli Polskich w Ameryce – 6544 W. Higgins Ave., Chicago IL 60656 oraz komisję nr 171 w Bazylice Św. Jacka: 3636 W. Wolfram St., Chicago IL 60618.

Są to protokoły ze szczegółowymi informacjami. Każdy, wchodząc na stronę, może dowiedzieć się, ile osób głosowało, ile głosów uzyskał poszczególny kandydat, a także, ile oddano głosów nieważnych.

To ewidentne złamanie ciszy wyborczej, ale kiedy publikowaliśmy ten tekst, protokoły były nadal dostępne na stronie. Co więcej, PKW twierdzi – jak podało RMF FM – że do złamania ciszy wyborczej nie doszło i wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Jeszcze ciekawiej brzmią słowa rzecznika MSZ. – W tym przypadku protokół został już zaakceptowany przez PKW. Zgodnie z przepisami powinien zostać ogłoszony publicznie, natomiast apelujemy, by nie rozpowszechniać takich informacji i nie łamać ciszy wyborczej, która obowiązuje w kraju – mówił TVP Info Marcin Wojciechowski.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,RMF FM,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Napadł z nożem na 60-latka. Trwa policyjna obława

/ niezalezna.pl

  

Policja poszukuje napastnika, który zranił nożem 60-letniego mężczyznę w kompleksie leśnym w gminie Kolbudy (Pomorskie). Życiu napadniętego nic nie zagraża.

Do ataku na 60-latka doszło w sobotę, a poszukiwania sprawcy na terenie lasu z użyciem psa tropiącego trwały do późnych godzin wieczornych.

- Mamy zawężony krąg osób podejrzewanych, jest więc kwestią czasu zatrzymanie mężczyzny

– powiedział w niedzielę PAP rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Pruszczu Gdańskim, st. sierż. Karol Kościuk.

Pokrzywdzony przebywa w szpitalu. O ataku nożownika sam zawiadomił policję i pogotowie ratunkowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl