„Czas minął” – napisał Paweł Kukiz i poinformował, że sztab Bronisława Komorowskiego nie odpowiedział na propozycję udziału w debacie, która miała się odbyć w piątek w Lubinie. Gotowość do stawienia się na spotkaniu potwierdzili natomiast sztabowcy Andrzeja Dudy.

Czas minął. Do godziny 18.00 na warunki, które zaproponował Paweł Kukiz odpowiedział oficjalnie jedynie Andrzej Duda, który wyraził zgodę na udział w Waszej debacie i zaakceptował wszelkie Wasze warunki, przedstawione oficjalnie w dniu dzisiejszym” – poinformowano na facebookowym profilu Prezydent Kukiz.

Sztab p. Bronisława Komorowskiego nie odpowiedział na Waszą propozycję w żadnej z oficjalnych – formie. Teraz ‪#‎PotrafiszPolsko‬ wyciągnąć wnioski już sama...” – podkreślono. Do informacji dodano również pismo od Beaty Szydło, szefowej sztabu Dudy, potwierdzające, że kandydat PiS stawi się na debacie.


fot. facebook.com/PrezydentKukiz

W środę sztab Pawła Kukiza upublicznił formułę debaty zaproponowanej przez artystę. 80 minut, prowadzenie – Kukiz plus trzech dziennikarzy, w tym dwóch wyznaczonych przez sztaby. Miejscem debaty miał być Lubin na Dolnym Śląsku.