Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki wygrały w Łodzi z Kanadą 3:2 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Msza święta za ofiary Smoleńska. „Chcemy prawdy!” – skandowali wierni po homilii

W piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej w katedrze św. Jana odprawiona została msza święta. Przewodniczył jej kard. Kazimierz Nycz. W liturgii uczestniczyło tysiące wiernych.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
W piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej w katedrze św. Jana odprawiona została msza święta. Przewodniczył jej kard. Kazimierz Nycz. W liturgii uczestniczyło tysiące wiernych. – Potrzebne jest godne upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej. I w Smoleńsku, i w Warszawie – powiedział metropolita warszawski.

Kardynał nawiązał do Oktawy Świąt Wielkiejnocy. Mówił o Zmartwychwstaniu Chrystusa. – Zmartwychwstanie Chrystusa pozwoliło apostołom lepiej zrozumieć i nadać nowy sens Jego śmierci na krzyżu. Każda trudna sytuacja w naszym życiu: śmierć kogoś bliskiego czy ciężka choroba wymaga popatrzenia na takie wydarzenie z dystansu, który umożliwi odkrycie sensu – powiedział kard. Nycz.

Módlmy się w za naszą Ojczyznę, abyśmy potrafili i w trudnych i w radosnych momentach być razem – zaapelował hierarcha.

Kard. Nycz tłumaczył, że bez krzyża i Zmartwychwstania nie można zrozumieć cierpienia. – To było wielkim krzyżem i nie pozostaje do dzisiaj być złem, ale możemy – łącząc to z cierpieniem Chrystus na krzyżu i patrząc w perspektywie Jego i naszego zmartwychwstania, spojrzeć na to wszystko w perspektywie wieczności – stwierdził kard. Nycz.

Po homilii wierni zebrani w katedrze i na placu Zamkowym długo skandowali: "Chcemy prawdy".

 

 Źródło: niezalezna.pl,archidiecezja.warszawa.pl

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo