Wielka mobilizacja na 10 kwietnia. PLAN OBCHODÓW

  

W piątek 10 kwietnia będziemy obchodzili 5. rocznicę katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i pozostałych 94 pasażerów tragicznego lotu. Dzień wcześniej przed ambasadą Rosji w Warszawie odbędzie się manifestacja, podczas której zebrani będą się domagali zwrotu kluczowych dowodów w sprawie katastrofy.

- Dzisiaj świadomość o tym, co naprawdę stało się w tamten kwietniowy poranek, dotarła do milionów Polaków. Dzisiaj zachodnie społeczeństwa uświadamiają sobie, że bez żadnej refleksji uwierzyły kłamstwom gen. Anodiny i funkcjonariuszom Donalda Tuska. Członkowie klubów „Gazety Polskiej” nigdy nie zważali i nie zważają na podpowiedzi zdrajców i tak jak dziesiątki tysięcy patriotów w Polsce i na świecie, dopóty będą uczestniczyli w Marszach Pamięci, dopóki winni nie staną przed niezawisłym sądem. Bo my wiemy, że 10 kwietnia 2010 r. pasażerowie samolotu Tu-154 zostali „zdradzeni o świcie” – czytamy w okolicznościowym apelu opublikowanym na stronie internetowej klubów „Gazety Polskiej”.

Obchody 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie będą trwały cały dzień. 10 kwietnia od rana na scenie w pobliżu Pałacu Prezydenckiego będzie można obejrzeć filmy poświęcone katastrofie, posłuchać koncertu i uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Telebimy zostaną umieszczone przy scenie i na placu Zamkowym. Około godz. 16.50 przemówienie wygłosi brat tragicznie zmarłego prezydenta Jarosław Kaczyński. O godz. 19 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela jak co miesiąc odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji ofiar katastrofy, ich rodzin oraz ojczyzny. Następnie zgromadzeni przejdą w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, zostaną tam złożone kwiaty i znicze. Uroczystości zakończy Apel Jasnogórski. Dzień wcześniej – 9 kwietnia o godz. 19 przed ambasadą Rosji w Warszawie (ul. Belwederska 49) odbędzie się protest klubów „Gazety Polskiej”. Zebrani będą się domagali zwrotu kluczowych dowodów niezbędnych do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, m.in. wraku samolotu.

Natomiast trzy dni później, w poniedziałek 13 kwietnia warszawiacy w szczególny sposób uczczą pamięć tragicznie zmarłej pod Smoleńskiem Pierwszej Damy. Na pamiątkę wydarzeń z 13 kwietnia 2010 r., gdy samochód wiozący ciało śp. Marii Kaczyńskiej ulicami Warszawy został obsypany tysiącami żółtych tulipanów, warszawiacy co roku składają kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.

Poniżej publikujemy szczegółowy plan obchodów (KLIKNIJ W OBRAZEK, ABY POWIĘKSZYĆ)
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Koszalin: znamy wyniki budżetu obywatelskiego

/ Marcin.pw [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Utworzenie bezpiecznych przejść dla pieszych, akcja „NIE nowotworom u dzieci z Koszalina” oraz powstanie kulturalnego miejsca spotkań „Pod Bookiem” – to zwycięskie projekty ogólnomiejskie w 7. edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Na ich realizację jest blisko 3 mln zł.

Jak poinformował prezydent Koszalina Piotr Jedliński 3186 głosów, najwięcej spośród 22 zadań ogólnomiejskich uzyskał projekt „Bezpieczne przejście dla pieszych – zero wypadków na pasach” o wartości 420 tys. zł.

Jeden z autorów projektu Jakub Kowalik powiedział, że zakłada on montaż lampek przed pasami dla pieszych, które będą pulsacyjnie dawały informację kierowcom, że do przejścia zbliża się pieszy. Przed pasami ma być też położona specjalna mata, która ułatwiać będzie hamowanie pojazdom. Projekt obejmuje cztery lokalizacje: przejście przy ul. Zwycięstwa (przy katedrze i pomniku Jana Pawła II), przy ul. Fałata (przy siedzibie ZUS), przy ul. Władysława IV (przy sklepie Netto i nieczynnym fotoradarze), przy ul. Jana Pawła II (przy kościele pw. św. Ducha).

W przyszłym roku w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 będą realizowane jeszcze dwa ogólnomiejskie projekty. Pierwszym z nich jest akcja profilaktyczna „NIE nowotworom u dzieci z Koszalina” za nieco ponad 47 tys. zł, na którą oddanych zostało 2555 głosów. Natomiast drugi zakłada utworzenie kulturalnego miejsca spotkań „Pod Bookiem”, czyli tarasu przy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Na projekt wart ponad 262 tys. zł zagłosowały 1843 osoby.

Głosowaniu podlegały także projekty pięciu koszalińskich osiedli (Lechitów, Lubiatowo, Tysiąclecia, Bukowe, Rokosowo), w których mieszkańcy nie doszli do porozumienia co do ich wyboru podczas wrześniowych spotkań. Mogli wybrać tylko jeden z osiedla, w którym zamieszkują.

Głosowanie na projekty w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 trwało od 24 października do 13 listopada i prowadzone było po raz pierwszy wyłącznie elektronicznie. Osoby nieposiadające urządzenia z dostępem do internetu mogły skorzystać w wyznaczonych przez miasto punktów, w których można było zagłosować. Łącznie oddano 9614 głosów. System elektroniczny uniemożliwił oddanie głosów nieważnych. W tym roku nie obowiązywało kryterium wiekowe.

W 12 osiedlach podczas spotkań z mieszkańcami wybrano już wcześniej projekty do realizacji bądź zgłoszone przez nich projekty nie przekraczały łącznie kwoty 114 tys. maksymalnej do wydania dla każdego z osiedli. Dla przykładu mieszkańcy osiedla „Na Skarpie” zdecydowali o wyposażeniu placu zabaw przy ul. E. Gierczak w urządzenia i elementy małej architektury, a ci z osiedla Kotarbińskiego uznali, że chcą wymiany chodnika przy ul. Wyki.

W tegorocznej edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 zostały złożone 93 projekty. Nie wszystkie pozytywnie przeszły formalną i merytoryczną ocenę.

Pula Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 to 2 mln 990 tys. zł. Wartość zgłoszonych projektów nie mogła przekroczyć 114 tys. zł w przypadku tych osiedlowych oraz 1 mln zł w przypadku ogólnomiejskich.

W Koszalinie po raz pierwszy projekty w ramach budżetu obywatelskiego były składane i wybierane w 2013 r. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl