Wielka mobilizacja na 10 kwietnia. PLAN OBCHODÓW

  

W piątek 10 kwietnia będziemy obchodzili 5. rocznicę katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i pozostałych 94 pasażerów tragicznego lotu. Dzień wcześniej przed ambasadą Rosji w Warszawie odbędzie się manifestacja, podczas której zebrani będą się domagali zwrotu kluczowych dowodów w sprawie katastrofy.

- Dzisiaj świadomość o tym, co naprawdę stało się w tamten kwietniowy poranek, dotarła do milionów Polaków. Dzisiaj zachodnie społeczeństwa uświadamiają sobie, że bez żadnej refleksji uwierzyły kłamstwom gen. Anodiny i funkcjonariuszom Donalda Tuska. Członkowie klubów „Gazety Polskiej” nigdy nie zważali i nie zważają na podpowiedzi zdrajców i tak jak dziesiątki tysięcy patriotów w Polsce i na świecie, dopóty będą uczestniczyli w Marszach Pamięci, dopóki winni nie staną przed niezawisłym sądem. Bo my wiemy, że 10 kwietnia 2010 r. pasażerowie samolotu Tu-154 zostali „zdradzeni o świcie” – czytamy w okolicznościowym apelu opublikowanym na stronie internetowej klubów „Gazety Polskiej”.

Obchody 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie będą trwały cały dzień. 10 kwietnia od rana na scenie w pobliżu Pałacu Prezydenckiego będzie można obejrzeć filmy poświęcone katastrofie, posłuchać koncertu i uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Telebimy zostaną umieszczone przy scenie i na placu Zamkowym. Około godz. 16.50 przemówienie wygłosi brat tragicznie zmarłego prezydenta Jarosław Kaczyński. O godz. 19 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela jak co miesiąc odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji ofiar katastrofy, ich rodzin oraz ojczyzny. Następnie zgromadzeni przejdą w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, zostaną tam złożone kwiaty i znicze. Uroczystości zakończy Apel Jasnogórski. Dzień wcześniej – 9 kwietnia o godz. 19 przed ambasadą Rosji w Warszawie (ul. Belwederska 49) odbędzie się protest klubów „Gazety Polskiej”. Zebrani będą się domagali zwrotu kluczowych dowodów niezbędnych do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, m.in. wraku samolotu.

Natomiast trzy dni później, w poniedziałek 13 kwietnia warszawiacy w szczególny sposób uczczą pamięć tragicznie zmarłej pod Smoleńskiem Pierwszej Damy. Na pamiątkę wydarzeń z 13 kwietnia 2010 r., gdy samochód wiozący ciało śp. Marii Kaczyńskiej ulicami Warszawy został obsypany tysiącami żółtych tulipanów, warszawiacy co roku składają kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.

Poniżej publikujemy szczegółowy plan obchodów (KLIKNIJ W OBRAZEK, ABY POWIĘKSZYĆ)
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

To była ciekawa dyskusja! Co dziewczynka powiedziała Jarosławowi Kaczyńskiemu?

zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/Edyta Kazikowska

  

Jarosław Kaczyński gościł dziś na pikniku rodzinnym w Chełmie. Po przemówieniu prezes PiS rozmawiał z mieszkańcami. Wśród nich była dziewczynka, która zdradziła Kaczyńskiemu swoje marzenie. Chciałaby zostać chirurgiem i pracować w Polsce. "To bardzo ciężka praca" - odpowiedział prezes PiS z podziwem.

Wszystko może się zdarzyć, jest potrzebna pełna mobilizacja, nawet jeszcze większa niż w wyborach europejskich, bo frekwencja będzie większa. Do momentu wyborów i w dniu wyborów musicie być w pełni zmobilizowani, pójść do urn, głosować"

- apelował prezes PiS w swoim przemówieniu.

[polecam:https://niezalezna.pl/280717-prezes-pis-na-pikniku-rodzinnym-w-chelmie-realizujemy-nowe-zapowiedzi-punkt-za-punktem

Jarosław Kaczyński odbył też liczne rozmowy z mieszkańcami Chełma. Była wśród nich również pewna dziewczynka, która zdradziła, jakie są jej plany na przyszłość.

Chcę być chirurgiem - powiedziała dziewczynka, zaznaczając, że chciałaby się rozwijać w Polsce.

To bardzo ciężka praca, ale jak chcesz, to wspaniale

- odpowiedział z podziwem prezes PiS.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl