Wizyta w Aleksandrowie Kujawskim coraz bardziej pogrąża ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego. Najpierw pojawiły się zarzuty, że uczniów i przedszkolaków spędzano na wiec poparcia dla kandydata PO, teraz natomiast na jaw wychodzą kolejne skandale. Okazuje się, że burmistrz miasta zdecydował się na użycie specjalnego systemu alarmowego do poinformowania mieszkańców o wiecu Komorowskiego.

- ALEKSANDROW KUJ. Burmistrz Miasta serdecznie zaprasza mieszkańców miasta na spotkanie z Prezydentem RP - Bronisławem Komorowskim. Spotkanie odbędzie się 10 marca 2015 roku (godz. 10.00) na Placu 3 Maja w Aleksandrowie Kujawskim – wiadomość SMS o takiej treści dostali mieszkańcy miasta.

Nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wiadomość została wysłana za pośrednictwem systemu SISMS, wykorzystywanego do ostrzegania okolicznych mieszkańców przed zagrożeniami.

Z informacji reporterów „Faktu” wynika, że do rozsyłania wiadomości z informacją o wiecu Komorowskiego wykorzystano dane personalne zgromadzone w ramach systemy SISMS. System ten powstał po powodzi w 2010 roku i jego głównym celem jest ostrzeganie mieszkańców przed zagrożeniami.

Z oficjalnej strony systemu alarmowego dowiadujemy się, że „Samorządowy Informator SMS to lider w dostarczaniu systemów do bezpośredniej komunikacji i ostrzegania mieszkańców Gmin i Miast w Polsce”.

System Samorządowy Informator SMS daje władzom samorządowym możliwość:
-ostrzegania przed zagrożeniami (zarządzanie kryzysowe),
- przesyłania wiadomości podnoszących jakość życia mieszkańców,
- podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców,
- zarządzania komunikacją wewnętrzną


Mało wiarygodne wydają się zatem próby tłumaczenia, że system wykorzystywany jest do informowania wszystkich okolicznych mieszkańców o ważnych wydarzeniach. Tym bardziej, że Komorowski pojawił się w Aleksandrowie jako kandydat, w ramach kampanii wyborczej.