Strajk w JSW uznany za nielegalny! Sąd zakazał związkowcom prowadzenia protestu

  

Od 10 lutego akcja strajkowa w Jastrzębskiej Spółce Węglowej ma charakter okupacyjny. Górnicy zapowiadają również rozpoczęcie protestu głodowego. Przed siedzibą zarządu spółki pikietuje kilka tysięcy górników. Tymczasem gliwicki sąd okręgowy zdecydował, że dalsze prowadzenie akcji protestacyjnej jest... nielegalne. Na mocy postanowienia sądu, związkowcy z JSW mają zakaz prowadzenia strajku.

Jak wynika z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Sąd Okręgowy w Gliwicach wydał postanowienie „udzielające JSW SA zabezpieczenia”

- Decyzją Sądu zakazane jest podejmowanie przez członków Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego JSW SA działań i zaniechań, które wyrządzają spółce szkodę. Mówiąc wprost, postanowienie Sądu zakazuje prowadzenia strajku, który jest nielegalny i wszelkich innych działań oraz zaniechań związanych z akcją strajkową, które narażają spółkę na szkody materialne – czytamy na stronie JSW.

Na razie nie wiadomo jak na decyzję sądu zareagują strajkujący związkowcy. Sztab protestacyjny miał się zebrać po godzinie 16.00.

Jeszcze kilka dni temu przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda podkreślał, że „przebieg protestu w JSW wskazuje, że dla jego rozwiązania konieczna jest interwencja większościowego właściciela – Skarbu Państwa. Skala emocji, które towarzyszą coraz bardziej radykalizującym się protestom, grozi nieobliczalnymi konsekwencjami, a dalsza bierność rządu stanowi zagrożenie nie tylko dla istnienia firmy, ale – a może nawet przede wszystkim – ludzkiego zdrowia i życia”.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Radio Zet,jsw.pl


Wczytuję komentarze...

Następca Tuska przyjedzie do Polski. W planach spotkanie z premierem

Charles Michel / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Przewodniczący elekt Rady Europejskiej Charles Michel spotka się we wtorek z premierem Mateuszem Morawieckim w Warszawie - wynika z kalendarza udostępnionego przez służby prasowe Rady Unii Europejskiej.

Były premier Belgii, który od 1 grudnia obejmie stanowisko sprawowane teraz przez Donalda Tuska, jest w trakcie składania wizyt w niektórych stolicach europejskich.

W przyszłym tygodniu Michel spotka się z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem oraz prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl