Szokujące słowa naczelnego kresy.pl: Sprzedajmy drogo Rosji naszą neutralność

– Polskim interesem dzisiaj jest sprzedanie drogo Rosji swojej neutralności w tej wojnie – uważa redaktor naczelny prorosyjskiego portalu kresy.pl, Tomasz Kwaśnicki.

– Polskim interesem dzisiaj jest sprzedanie drogo Rosji swojej neutralności w tej wojnie – uważa redaktor naczelny prorosyjskiego portalu kresy.pl, Tomasz Kwaśnicki. W debacie z udziałem autora książki „Krew i ziemia. O ukraińskiej rewolucji” Wojciecha Muchy, przyznał, że jego zdaniem lepiej nie przeszkadzać Władimirowi Putinowi i pozwolić wykrwawiać się Ukrainie, byle dostać coś za to od Rosji.

19 stycznia 2015 r. w Krakowie odbyła się gorąca debata pt. „Ukraina, Wróg czy przyjaciel?” Gośćmi Krakowskiego Klubu Myśl.pl byli Wojciech Mucha dziennikarz „Gazety Polskiej”, autor książki „Krew i ziemia. O ukraińskiej rewolucji” oraz Tomasz Kwaśnicki redaktor naczelny portalu Kresy.pl. Spotkanie w restauracji „Pod Gruszką” prowadził Rafał Łatka.

Największym echem odbiła się mocno prorosyjska wypowiedź szefa kresy.pl (nie mylić z portalem kresowym www.Kresy24.pl). By uniknąć wątpliwości, zacytujmy słowa Kwaśnickiego z kontekstem:

„Musimy się zastanowić jaki jest polski interes w tej wojnie. Co otrzymamy od Ukraińców dostarczając im broń, zbrojąc, czy nawet przesyłając im pieniądze na Zachód, amunicję? Niech ktoś na to odpowie w końcu, co konkretnie mamy za to otrzymać. Ja uważam, że polskim interesem dzisiaj jest sprzedanie drogo Rosji swojej neutralności w tej wojnie. Jeśli w ogóle jesteśmy w stanie uprawiać jakąkolwiek przedmiotową politykę, bo tego też nie jestem pewien, czy w obecnej sytuacji dyskusja o polskiej polityce zagranicznej jest przedmiotowa”.

ZOBACZ CAŁĄ DYSKUSJĘ. FRAGMENT O "SPRZEDANIU NEUTRALNOŚCI" W 25 MINUCIE NAGRANIA:

 

 Źródło: niezalezna.pl

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo