"Najlepsza kiełbasa jaką jadłem", "kwiaty dla kolejarzy" - relacja gazeta.pl z Pendolino

  

"Wagony do niej podoczepiali (...) w trzecim siedzą same grubasy, Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy" - opisywał jazdę lokomotywy Julian Tuwim. W relacji portalu gazeta.pl również kiełbasa (biała) stała się przewodnim tematem ich wyprawy Pendolino. "Nasza ekipa reporterska jedzie z Warszawy do Gdańska" chwalą się pracownicy z Czerskiej.

Najlepszy dowcip dnia, "Miś" na miarę naszych czasów. Relacja "NA ŻYWO" Gazeta.pl od rana budzi spore rozbawienie Internautów. Nie bez przyczyny. Oto wybrane cytaty:

- "Pani Paulina jest ankieterką. Zadała nam 100 pytań o Pendolino. Czy ładnie, czy nowocześnie, czy bezpiecznie itd. Na wszystkie pytania odpowiadaliśmy raczej pozytywnie"
- "Dojechaliśmy na miejsce. Jesteśmy bardzo zadowoleni"
- "W Warsie szefem jest Daniel ... Kucharski. Czym różni się nowy wagon restauracyjny od starego? - No zmywarki w końcu mamy! Koniec zmywania ręcznego - opowiada. - No i druga zmiana to koniec z gazem. Teraz mamy już elektryczność"
- "Pociąg z naszymi dziennikarzami dojechał do Malborka. 13 minut opóźnienia z Warszawy udało się nadrobić, są nawet dwie minuty zapasu."


Jeden z najzabawniejszych fragmentów, autorstwa reportera Gazeta.pl, Marka Sterlingowa warto zacytować w całości:

Biała kiełbasa - tu mamy niezłą zagadkę. Otóż jest naprawdę dobra, a wręcz rewelacyjna. Wyjątkowo delikatna jak na ten gatunek kiełbasy.Chyba najlepszą jaką jadłem w życiu. Wars ma stałych dostawców, jest więc nadzieja, ze tak będzie zawsze. Można też zamówić sobie jedzenie czy picie do miejsca w wagonie. I, ciekawostka, nie trzeba tego robić osobiście - można skorzystać z aplikacji Warsu na telefon. Co za czasy!

"Wars zaś w szóstym wagonie bigosem w nos nam wionie" - śpiewały Wały Jagielońskie. Tym razem nie ma bigosu, są kanapki. Pieczywo wygląda na mocno niedopieczone, ale - jak deklarują reporterzy - jest smaczne - czytamy w serwisie Agory.

Nie zabrakło, tego co wielu pamięta z czasów PRL, czyli kwiatów dla kolejarza! Gazeta.pl donosi: "Pendolino jadące z Wrocławia do Warszawy zatrzymywało się dziś rano w Częstochowie. Pociąg wywołał tam niemałe poruszenie - byli ciekawscy z aparatami, żarty maszynisty i... kwiaty dla kolejarzy.". Reporterzy nie kryją też zachwycenia prędkością Pendolino. - Mija pierwsza godzina podróży. Jedziemy z szybkością 160 km/h. Kompletnie tego nie czujemy. Upewniamy się nawet u kierownika, czy rzeczywiście rozwinęliśmy już taką szybkość. - Tak, tak - zapewniana pan Grzegorz - czytamy.

Tak Internauci na Twitterze drwią z relacji gazeta.plOlga Alehno z "Gazety Polskiej Codziennie" proponuje, by portal gazeta.pl tytułować per "kiełbasiany". Pojawiły się też pierwsze memy:

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" postanowił pójść o krok dalej niż "reporterzy" gazeta.pl... i zrobił sobie tzw. selfie w Pendolino. Naprawdę:


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

82. urodziny Jana Pietrzaka. Życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Jan Pietrzak / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

26 kwietnia 1937 roku urodził się Jan Pietrzak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystów. W tym dniu portal Niezalezna.pl, także w imieniu całej Strefy Wolnego Słowa, składa jubilatowi najserdeczniejsze życzenia i życzymy dalszych sukcesów.

Jan Pietrzak to nie tylko doskonale znany artysta, z wybitnym poczuciem dowcipu, ale również osoba jasno określająca swoje poglądy i walcząca o wartości ważne dla każdego patrioty.

Z okazji 82. urodzin portal Niezalezna.pl, wraz ze wszystkimi mediami należącymi do Strefy Wolnego Słowa, życzy Janowi Pietrzakowi, by jak najdłużej utrzymywał kondycję, którą ma, przez wiele następnych lat. I nadal z humorem prowadził Polaków do mądrości.

Warto podkreślić, że artysta wielokrotnie występował także na wydarzeniach organizowanych przez Gazetę Polską i Kluby Gazety Polskiej.

A pieśń "Żeby Polska była Polską" na stałe wpisała się do historii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl