​Poroszenko odznaczył Biankę Zalewską

Dziennikarka ukraińskiej telewizji Espreso oraz korespondentka Telewizji Republika Bianka Zalewska została odznaczona decyzją prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki Orderem Księżnej Olgi III Klas

youtube.com
Dziennikarka ukraińskiej telewizji Espreso oraz korespondentka Telewizji Republika Bianka Zalewska została odznaczona decyzją prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki Orderem Księżnej Olgi III Klasy.

Jak podaje Telewizja Republika, Poroszenko ogłosił listę osób, które otrzymają odznaczenia państwowe. Dekret prezydencki ukazał się z okazji 23. rocznicy referendum, które 1 grudnia 1991 roku potwierdziło niepodległość Ukrainy.

W gronie uhonorowanych przez prezydenta osób znalazła się dziennikarka Bianka Zalewska. Odznaczenie, które otrzymała nadawane jest „za wybitne zasługi dla państwa i społeczeństwa i wręczane jest wyłącznie kobietom”.

W lipcu dziennikarka w drodze na lotnisko towarzyszyła grupie antyterrorystycznej „Ajdar”. W pobliżu miasta Starobielsk terroryści strzelili w koło samochodu, którym się poruszali, w wyniku czego pojazd dachował.  Bianka Zalewska doznała licznych obrażeń.

Zalewska na bieżąco relacjonowała m.in. dla Telewizji Republika wydarzenia na kijowskim majdanie od początku wybuchu protestów. Dziennikarka polskiego pochodzenia zajmuje się również pomocą humanitarną z Polski dla Ukraińców oraz tłumaczeniem.
 

 

 Źródło: telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo