​Dziennikarz TV Republika zatrzymany przez policję. Relacjonował zajścia w PKW

Wczoraj zajęto siedzibę Państwową Komisję Wyborczą. Po północy interweniowała policja i wyprowadzała osoby znajdujące się w sali konferencyjnej PKW.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Wczoraj zajęto siedzibę Państwową Komisję Wyborczą. Po północy interweniowała policja i wyprowadzała osoby znajdujące się w sali konferencyjnej PKW. Zatrzymano dziennikarza Telewizji Republika – Jana Pawlickiego , który relacjonował zajścia na Wiejskiej.
 
Dziwne były okoliczności zatrzymania dziennikarza Telewizja Republika. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl Jan Pawlicki odszedł od protestujących, stanął przy ekipie dziennikarzy TVN. Podczas legitymowania przez policję, pokazał legitymację prasową, lecz mimo to został zabrany do autobusu. Jego policjanci zgarnęli, a resztę zostawili. Tych z TVN także.

Dziś zatrzymanym mają być postawione zarzuty naruszenia miru domowego.

Protestujący żądali ustąpienia całego składu PKW i rozpisania nowych wyborów samorządowych. Na czele protestujących w siedzibie PKW byli Ewa Stankiewicz i Grzegorz Braun. Po proteście przeciwko manipulacjom wyborczym, który odbywał się przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej, kilkadziesiąt osób weszło do środka i zajęło budynek. Informowaliśmy o tym wczoraj CZYTAJ WIĘCEJ

Policja wkroczyła do środka po północy i zatrzymała ogólnie 12 osób, które obecnie przebywają w izbie zatrzymań. Wśród nich Ewa Stankiewicz i Grzegorz Braun.Potwierdziła to również TV Republika na Facebook’u. 

Pojawiły się również głosy, że nie poznamy dziś wyników wyborów samorządowych.Policja w pewnym momencie podała, że „czas minął”. Prosiła wcześniej o dobrowolne wyjście z budynku. Jan Pawlicki podawał, że prosili kilka razy. Później przystąpili do wynoszenia protestujących z siedziby PKW.


(fot. facebook.com/PolskaNiepodlegla)

Będziemy kontynuować temat.

 

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl,facebook.com,telewizjarepublika.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo