Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

17 tys. osób już podpisało petycję o odwołanie wiceministra zdrowia

Na stronach CitizenGo można podpisać petycję o odwołanie wiceministra zdrowia. Powód? Chce on szykanować lekarzy za Deklarację Wiary.

Autor: JW

Na stronach CitizenGo można podpisać petycję o odwołanie wiceministra zdrowia. Powód? Chce on szykanować lekarzy za Deklarację Wiary. Sławomir Neumann, komentując Deklarację podpisaną przez 3 tys. lekarzy, stwierdził: "Będziemy wyciągać konsekwencje i jeśli komuś wiara nie pozwala być lekarzem, to nim nie będzie".

Zapraszamy do podpisywania petycji. Człowiek, który chce prześladować personel medyczny za odmowę wykonywania aborcji, powinien natychmiast stracić stanowisko - informuje Fundacja Pro

Treść petycji:

Szanowny Panie Premierze, Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia, w wypowiedzi dla mediów, komentując Deklarację Wiary, podpisaną przez 3000 lekarzy, stwierdził: "A my będziemy wyciągać konsekwencje i jeśli komuś wiara nie pozwala być lekarzem, to nim nie będzie" (cytat za komunikatem PAP). Wypowiedź ta jest próbą zastraszenia lekarzy i położnych, którzy nie chcą brać udziału w zabijaniu dzieci przed narodzeniem, ani wykonywać innych, szkodliwych dla pacjentów procedur. Groźby Sławomira Neumanna rażąco naruszają przepis art. 53 ust. 1 Konstytucji, który wyraźnie stwierdza: Każdemu zapewnia się wolność wyznania i sumienia. Nic nie może usprawiedliwiać rażącego pogwałcenia przez wiceministra podstawowych praw obywatelskich zagwarantowanych w Konstytucji. Domagam się natychmiastowej dymisji Sławomira Neumanna.

Tutaj podpiszesz petycję: citizengo.org

Autor: JW

Źródło: stopaborcji.pl,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane