UJAWNIAMY: gondolierzy Hanny Gronkiewicz-Waltz to żołnierze jednostki GROM

  

To jednostka specjalna GROM pomagała w kampanii wyborczej PO. Razem z ministrem Rafałem Trzaskowskim i Hanną Gronkiewicz-Waltz przy pełnej obstawie mediów patrolowali wczoraj Wisłę. Mało tego. Jak ustalili dziennikarze "Gazety Polskiej Codziennie", to prezydent Warszawy osobiście prosiła o wykorzystanie żołnierzy GROM podczas patrolu. 

- To żołnierze GROM-u robili rekonesans na Wiśle. Niestety błędem było, że dowódca nie skonsultował tego z przełożonymi, tylko sam jako dowódca jednostki podjął decyzję, żeby tego sprzętu użyć. Niefortunnie się stało, że zostali poproszeni o pomoc - mówi "Codziennej" Jacek Sońta, rzecznik MON. Rzecznik powtórzył słowa szefa MON, który napisał na twitterze: "Błąd dowódcy, który prowadził ćwiczenia, że bez zgody przełożonych przystał na prośbę urzędników o pomoc". 

Miasto przyznaje bez ogródek. - To były dwa pontony, które wykorzystaliśmy, żeby zrobić ten monitoring rzeki. Była prośba władz miasta, żeby wykorzystać ten sprzęt. Pani prezydent zwróciła się z prośbą mówi „Codziennej” rzecznik prasowy urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk.

Warszawskie stowarzyszenie Miasto Jest Nasze złożyło już do stołecznego ratusza wniosek o udostępnienie zestawienia pełnych kosztów akcji Hanny Gronkiewicz-Waltz, "w szczególności kosztów obsługi wojskowego helikoptera, dwóch wojskowych pontonów i towarzyszących temu wydarzeniu żołnierzy w kominiarkach". Stowarzyszenie domaga się także pisemnego uzasadnienia użycia wojskowych formacji w tym przedwyborczym spektaklu.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Miasto jest Nasze


Wczytuję komentarze...

Powołano komisje ds. strat w rolnictwie

/ Jan2575

  

54 gminach województwa pomorskiego powołano komisje ds. szacowania strat w rolnictwie - poinformował Pomorski Urząd Wojewódzki. W 35 samorządach trwa szacowanie strat spowodowanych suszą.

Jak wynika z komunikatu, w czterech gminach komisje szacują straty spowodowane gradem, w pięciu - szkody wynikłe z nawalnego deszczu, a w 10 - z powodu przymrozków wiosennych. W sumie na terenie województwa pomorskiego suszą dotkniętych jest 759 gospodarstw rolnych, gradem - 101, deszczem nawalnym - 72, a przymrozkami wiosennymi - 32. W sumie - jak informuje Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku - powierzchnia upraw dotkniętych stratami wynosi blisko 38 tys. hektarów, z czego w wyniku suszy ucierpiało około 33,8 tys. ha, gradem zostało dotkniętych 2,1 tys. ha, deszczem nawalnym - ponad 1,8 tys. ha, a przymrozkami wiosennymi ponad 210 ha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl