​Pięć ciężarówek, dwa helikoptery – tak Janukowycz ukrywał majątek. OBEJRZYJ VIDEO

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Telewizja ukraińska „5 kanał” opublikowała nagranie z kamer, zainstalowanych w rezydencji Wiktora Janukowycza pod Kijowem, na którym widać jak odbywała się ewakuacja byłego prezydenta Ukrainy. Odjeżdżające ciężarówki oraz luksusowe samochody, a także pokazano jak cenne przedmioty są ładowane do helikoptera.

Wnosić rzeczy do helikoptera pomaga grupa osób. Na taśmie widać minimum pięć ciężarówek, dwa helikoptery oraz kilka samochodów terenowych.

Obejrzyj nagranie
http://vod.gazetapolska.pl/node/6329

Dokładne miejsce, gdzie obecnie przebywa Janukowycz nie jest znane. W nocy z soboty na niedzielę służba celna Ukrainy poinformowała, że jego lot z lotniska w Doniecku nie dostał pozwolenia na start z powodu braku niezbędnych dokumentów. Celnicy sprecyzowali, że na innych przejściach granicznych się nie pojawił. Tymczasem mnożą się doniesienia o byłych bliskich współpracownikach Janukowycza, którzy uciekli do Rosji.

Jak pisał portal niezalezna.pl wcześniej, w sobotę ochrona wpuściła ludzi na terytorium Meżyhiria, prywatnej rezydencji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, która była dotychczas jednym z najlepiej strzeżonych obiektów w kraju. W budce strażniczej na terenie rezydencji znaleziono liczne zdjęcia m.in. Tatiany Czornowił. Znana dziennikarka i aktywistka Majdanu została brutalnie pobita w wigilijny wieczór. Dokumenty są dowodem, że była inwigilowana przez ochroniarzy prezydenta Ukrainy.

W sobotę pojawiła się propozycja, aby założyć w Meżyhiria muzeum korupcji czy stworzyć na tym terenie kolonie dla dzieci lub szpital.
 

Kupujcie elektroniczną prenumeratę „Codziennej” „Nowego Państwa” i „Gazety Polskiej”! Pozwoli to nam uniknąć restrykcji ze strony kolporterów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Te województwa ostrzega IMGW

/ pixabay.com/SturmjaegerTobi/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dziś trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na Lubelszczyźnie. Alert drugiego stopnia wydano dla województwa mazowieckiego. W południowej części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego prognozowane są z kolei burze z gradem.

Przez kilka dni w południowej Polsce z powodu intensywnych opadów deszczu dochodziło do podtopień. Zgodnie z danymi PSP od wtorku do soboty liczba interwencji związanych z burzami opadami i wiatrem wyniosła ok. 8,8 tys. Łącznie ewakuowano 134 osoby. W tym czasie zostało rannych trzech strażaków oraz jeden z mieszkańców województwa lubelskiego.

Dzisiaj najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na terenie województwa lubelskiego. Dla Mazowsza wydano alert drugiego stopnia. Południowe powiaty województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego są objęte alertem pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu, które mogą wynieść do 25 mm oraz wiatru, który może w porywach wynieść do 70 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinfomował w piątek, że największe fale wezbraniowe wystąpią w południowej Polsce w województwach świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

We wtorek przejście fali kulminacyjnej spodziewane jest w stolicy, jednak zgodnie z informacjami biura prasowego stołecznej komendy PSP nie będzie ona groźna.

Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godz. 6 spodziewana jest fala na punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego

- poinformowało biuro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl