Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Do warszawskiego sądu rejonowego trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie byłego sędziego Tomasza Szmydta - Prokuratura Krajowa • • •

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Jeśli przerasta Cię regulowanie zobowiązań kredytowych, możesz je przenieść do innego banku i połączyć w ramach kredytu konsolidacyjnego. Dzięki temu będziesz regulować już tylko jedną ratę, której wysokość będzie dopasowana do Twoich możliwości finansowych. Poniżej dowiesz się, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, ponieważ jego uzyskanie nie zawsze jest proste.

Konsolidacja zobowiązań
fot. mat. pras.

Kiedy warto sięgnąć po kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osób, które chcą ułatwić sobie spłatę zadłużenia wobec banków. Z uzyskanej w jego ramach kwoty można bowiem spłacić całkowicie wszystkie aktywne kredyty w innych instytucjach i odtąd regulować już tylko nowy kredyt konsolidacyjny. Skonsolidować można m.in. kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne i samochodowe, a także limity w rachunkach i na kartach kredytowych.

Zastanawiasz się, co Ci da taka konsolidacja zobowiązań? Dzięki niej zamienisz kilka rat w jedną, przez co łatwiej będzie Ci zapamiętać termin jej spłaty oraz wygospodarować środki w domowym budżecie na jej uregulowanie. To nie wszystko, ponieważ ta nowa rata może być być znacznie niższa niż suma poprzednich. Przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego możesz bowiem ustalić zupełnie inne warunki spłaty swojego zadłużenia, czyli np. wydłużyć okres kredytowania (nawet do 10 lat), który poskutkuje właśnie obniżeniem miesięcznych rat.

Po kredyt konsolidacyjny warto więc sięgnąć przede wszystkim w sytuacji, gdy obecne zobowiązania kredytowe stają się problematyczne do regulowania. Rozważ jego zaciągnięcie szczególnie wtedy, gdy zaczynasz gubić się w terminach spłaty poszczególnych rat lub notorycznie brakuje Ci pieniędzy na ich pokrycie. Konsolidacja uporządkuje Twoje finanse i odciąży domowy budżet, który był do tej pory nadwyrężony zbyt wysokim zadłużeniem.

Kto może skorzystać z konsolidacji kredytów?
Banki oferują konsolidację kredytów przede wszystkim dla osób, które chcą przenieść do nich swoje zobowiązania zaciągnięte w innych instytucjach bankowych. Z oferty skorzystać mogą jednak wyłącznie kredytobiorcy spełniające pewne warunki. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, należy przede wszystkim:

  • wykazać się zdolnością kredytową – banki przy jej ocenie zwracają uwagę w pierwszej kolejności na dochody, które powinny mieć regularny charakter i wysokość wystarczającą na pokrycie rat;
  • nie mieć poważniejszych zaległości w spłacie zobowiązań – banki w tym celu sprawdzają BIK i jeśli widnieją w nim informacje np. o niezapłaconych ratach lub zablokowanej karcie kredytowej z powodu zadłużenia, raczej nie zgodzą się na konsolidację.

Należy więc mieć świadomość, że kredyt konsolidacyjny nie jest dla osób, które popadły już w tarapaty finansowe, czyli np. utraciły źródło dochodów lub całkowicie zaprzestały spłaty swoich zobowiązań. Problem z uzyskaniem takiego kredytu mogą mieć także klienci, którzy mają zbyt niskie zarobki lub którym w przeszłości zdarzało się nie dotrzymywać terminów płatności zobowiązań.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny najłatwiej dostać w banku, który oferuje go na podstawie uproszczonych formalności, a więc na przykład w procesie zdalnym i bez konieczności dostarczania wielu dokumentów. Kluczowe znaczenie mają także koszty konsolidacji, ponieważ im są one niższe, tym łatwiej otrzymać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

Jeśli zatem chcesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego, koniecznie porównaj jego oferty w różnych bankach i postaraj się znaleźć tę najtańszą. Nie musisz w tym celu odwiedzać każdej placówki. W internecie znajdziesz bowiem gotowe rankingi kredytów konsolidacyjnych przygotowane przez niezależnych ekspertów, które wskażą Ci najlepsze oferty.

Przykładem jest ranking Bankier SMART, w którym szybko wytypujesz najtańsze kredyty konsolidacyjne na rynku, wykorzystując jego prosty kalkulator. Wystarczy w nim wpisać kwotę, jaką się potrzebuje na pokrycie innych zobowiązań oraz okres spłaty nowego kredytu, aby otrzymać listę ofert z wyliczoną ratą dla każdej z nich. Najniższa rata będzie wskazówką, że masz do czynienia z najtańszym kredytem konsolidacyjnym. Skonsoliduj swoje kredyty w Bankier SMART, a przekonasz się, że nie jest to trudne i pomaga w uzyskaniu najkorzystniejszych warunków połączenia zobowiązań.

Jak wygląda procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny?
Sama procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny jest prosta i w wielu bankach można ją przeprowadzić w sposób całkowicie zdalny przez Internet i telefon. Czasami jednak warto wybrać się do placówki, gdzie można liczyć na wsparcie pracownika banku przy dopełnianiu formalności. Sprowadzają się one zazwyczaj do wypełnienia formularza wniosku kredytowego, do którego możesz być przekierowany bezpośrednio z rankingu po wyborze najlepszej oferty. W formularzu takim należy:

  • określić kwotę kredytu konsolidacyjnego i okres jego spłaty – pamiętaj, że kwota kredytu powinna pokryć Twoje saldo zadłużenia wobec innych instytucji, ale w wielu bankach może także obejmować dodatkowa kwotę na dowolny cel;
  • opisać swoją sytuację finansową – czyli m.in. ile zarabiasz, gdzie jesteś zatrudniony i ile masz osób na utrzymaniu;
  • podać dane na temat spłacanych obecnie zobowiązań kredytowych – należy tu wpisać m.in. salda zadłużenia wobec poszczególnych instytucji oraz numery rachunków kredytowych.

W niektórych bankach konieczne będzie dostarczenie także pewnych dokumentów np. potwierdzających dochody oraz dotyczących konsolidowanych pożyczek i kredytów.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt konsolidacyjny bank przeleje środki na rachunki kredytowe w instytucjach, w których masz zaciągnięte zobowiązania w celu ich całkowitej spłaty. Instytucje te powinny się z Tobą rozliczyć w związku z przedterminowym zakończeniem umów kredytowych, zwracając Ci np. nadpłaconą prowizję.

Jeśli wnioskowałeś o dodatkową kwotę na dowolny cel w ramach kredytu konsolidacyjnego, otrzymasz ją przelewem na swoje konto bankowe. Bank prześle Ci również umowę i harmonogram spłat kredytu konsolidacyjnego, w którym będą wyszczególnione kwoty i terminy spłaty kolejnych rat. To wszystko. Od teraz będziesz regulować tylko jedną, niewielką ratę każdego miesiąca i w ten sposób spokojnie i bezpiecznie spłacisz swoje zadłużenie.

Artykuł sponsorowany

 



Źródło: materiały prasowe

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mat. pras.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo