Grupa Wagnera reaguje na słowa ministra obrony Włoch. Terroryści wyznaczyli 15 mln dol. nagrody za głowę polityka

Włoski dziennik 'Il Foglio" podał, że Grupa Wagnera wyznaczyła 15 milionów dolarów nagrody za głowę ministra obrony Włoch Guido Crosetto. Informację służb specjalnych na ten temat przekazano szefowi resortu około 10 dni temu - informuje gazeta.

youtube.com/printscreen

Jak twierdzą włoskie media, za pogróżkami pod adresem ministra obrony ma stać były premier i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, obecnie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Zauważa się, że wiadomość o nagrodzie została ujawniona kilka dni po tym, gdy minister Crosetto powiedział, że znaczny wzrost napływu migrantów do Włoch to rezultat strategii "wojny hybrydowej", prowadzonej przez grupę Wagnera. Hipotezę tę potwierdzili także inni politycy koalicji rządowej.

Sam minister Crosetto napisał na Twitterze:

"Codziennie krążą informacje, mniej lub bardziej wiarygodne, mniej lub bardziej miłe, które ten, kto zajmuje się bezpieczeństwem Republiki, ma obowiązek zweryfikować, pogłębić i, jeśli to konieczne, zwalczać".

"Publiczne mówienie o tym nie służy i nikomu nie pomaga"

– ocenił minister obrony.

Szef dyplomacji, wicepremier Włoch Antonio Tajani powiedział w telewizji RAI, odnosząc się do wiadomości o nagrodzie: "To niedopuszczalne, jesteśmy między tym, co śmieszne, a co jest kryminalne".

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo