PKO BP wspiera rolników. Nowa oferta kredytowa dopasowana do ich potrzeb

PKO Bank Polski wspiera rolników w rozwoju gospodarstw, wprowadzając do swojej oferty pożyczkę dla rolników na dowolny cel, do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń. Ponadto bank proponuje rolnikom konto bezpłatne przez dwa lata.

pixabay.com/Pexels

PKO Bank Polski rusza z ofertą stworzoną i dopasowaną do potrzeb rolników, która pozwoli im na rozwój gospodarstw.

- Rolnictwo to jeden ze strategicznych sektorów polskiej gospodarki, który zapewnia Polakom bezpieczeństwo żywnościowe. Wobec aktualnych wyzwań stojących przed rolnikami wynikających m.in. z rosnących kosztów produkcji, zmian klimatycznych i założeń Zielonego Ładu, naszym priorytetem staje się zapewnienie rolnikom szerokiego dostępu do finansowania inwestycji i bieżących potrzeb. Pozwoli to rolnikom na dalszy rozwój ich gospodarstw poprzez automatyzację i wprowadzanie nowoczesnych technologii

– powiedział Paweł Gruza, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Pożyczkę dla rolników można pozyskać w prosty sposób, bez zbędnych formalności. Co więcej, pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel - bez okazywania faktur. Rolnik może otrzymać pożyczkę do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń, nawet na 5 lat. W przypadku przedstawienia zabezpieczeń rzeczowych, kwota pożyczki może wzrosnąć do 500 tys. zł. Co ważne, istnieje możliwość indywidualnego dostosowania harmonogramu spłaty rat do specyfiki produkcji rolnej.

To jednak nie koniec ułatwień dla rolników, bowiem bank PKO ma dla nich także specjalne konto, za którego obsługę klient nie poniesie żadnych kosztów przez dwa lata. Zarządzać kontem można przez aplikację IKO i serwis internetowy iPKO. Dla posiadaczy tego konta wpłaty gotówki w złotych w oddziałach PKO Banku Polskiego są bezpłatne. Prowadzenie konta rolniczego może być bezpłatne także po dwóch latach, jeśli na konto będzie wpływać min. 2 tys. miesięcznie – w przeciwnym razie opłata wyniesie 12 zł miesięcznie. Bank wprowadził także udogodnienie dla klientów, którzy załatwiają swoje sprawy urzędowe w ARiMR – teraz mogą przejść do Platformy Usług Elektronicznych ARiMR z serwisu iPKO.

- Chcemy być doradcą i partnerem finansowym dla rolników, którzy cenią tradycję, a jednocześnie śmiało patrzą w przyszłość. Dlatego stawiamy na nowoczesne i cyfrowe narzędzia zarządzania finansami, ułatwiające codzienną pracę każdego rolnika i przedsiębiorcy. Jestem przekonany, że staniemy się bankiem pierwszego wyboru dla rolników, dzięki naszej konkurencyjnej ofercie, lokalnej obecności na terenie całego kraju i profesjonalnym doradcom

– powiedział Paweł Gruza.

Bank zamierza systematycznie rozwijać ofertę dla rolników. W jej skład wchodzą także inne rodzaje kredytów, takie jak: kredyt inwestycyjny na finansowanie zakupów związanych z rozbudową i modernizacją gospodarstwa, udzielany nawet na 20 lat, z możliwością sfinansowania 90% wartości przedsięwzięcia; kredyt w rachunku bez zabezpieczeń nawet do 300 tys. zł czy pożyczka na start dla rozpoczynających działalność rolniczą.

Rolnicy mogą także skorzystać z leasingu maszyn, urządzeń i wyposażenia budynków inwentarskich w ramach oferty PKO Leasing. Leasing i pożyczka maszyn rolniczych dają możliwość sfinansowania 100% wartości przedmiotu nawet do 10 lat. System spłaty rat dostosowany jest do cyklu produkcyjnego gospodarstwa (raty miesięczne, kwartalne, półroczne oraz harmonogramy sezonowe).

Po więcej informacji należy wejść TUTAJ.

 Źródło: PKO BP, niezalezna.pl,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo