Putin musi odpowiedzieć za zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych. Ukraina chce go postawić przed sądem

Prokurator generalny Andrij Kostin chce, aby Władimir Putin odpowiedział za zestrzelenie samolotu Malaysia Airlines Flight 18 nad wschodnią Ukrainą do którego doszło w 2014 roku. - Ukraina wykorzysta wszystkie międzynarodowe mechanizmy prawne - zaznaczył.

Fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

- "Trudności w uzyskaniu dowodów i immunitet nie pozwalają na ściganie prezydenta Federacji Rosyjskiej w sądach krajowych"

- napisał Kostin na Twitterze. "Będziemy starali się wykorzystać wszystkie istniejące międzynarodowe mechanizmy prawne, aby postawić go przed sądem".

W środę międzynarodowy zespół śledczy (Joint Investigation Teams - JIT) poinformował na konferencji prasowej, że istnieją „mocne przesłanki”, iż Władimir Putin podjął decyzję o przekazaniu separatystom na Ukrainie broni, której użyto do zestrzelenia samolotu Malaysia Airlines w 2014 r. Informacja o roli Putina wynika z przechwyconych rozmów telefonicznych. „W nagranych rozmowach telefonicznych przedstawiciele rosyjskiego rządu mówią, że decyzja o udzieleniu wsparcia wojskowego należy do prezydenta” – powiedział jeden ze śledczych.

Śledczy poinformowali również, że materiał dowodowy nie jest wystarczająco mocny, aby postawić oficjalne zarzuty. „Śledztwo osiągnęło swój limit, wszystkie tropy zostały wyczerpane” – powiedziała rzeczniczka prasowa zespołu Digna van Boetzelaer. 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Ukraina #Rosja #MH 17 #Putin

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo