Rosjanie zajęli miejscowości w rejonie Bachmutu? Ukraina: kłamstwo

Wywiad wojskowy Ukrainy (HUR) nie potwierdza zajęcia przez Rosjan szeregu miejscowości w rejonie Bachmutu, o których mówił we wtorek minister obrony Rosji – podano w komunikacie HUR, dodając, że Siergiej Szojgu „przypisuje sobie niebyłe zwycięstwa”.

Aleksiej Witwicki/ Gazeta Polska

„Agencja propagandowa kraju okupanta TASS powiadomiła, że minister obrony obwieścił o przejęciu pełnej kontroli przez Rosję nad miejscowościami Sołedar, Kliszczijiwka, Krasnopilla, Błahodatne, Mykołajiwka, w obwodzie donieckim oraz Pidhirne, Łobkowe w obwodzie zaporoskim” – napisano w Telegramie HUR, Zarządu Głównego Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

- Wspomniał on także o "pozytywnym" przebiegu działań bojowych pod Bachmutem i Wuhłedarem, ogłaszając, że wszystkie wskazane "zdobycze" to zasługa sił zbrojnych Rosji

- dodano.

W komunikacie podkreślono, że strona ukraińska potwierdziła wyjście z Sołedaru jeszcze 25 stycznia, a „co do innych miejscowości, to ich zajęcie przez wroga w chwili obecnej nie potwierdza się”. „Na każdym z tych kierunków siły obrony Ukrainy kontynuują obronę” – czytamy.

- Szojgu celowo nie wspomniał, że na wszystkich wymienionych kierunkach aktywnie uczestniczą siły prywatnej firmy wojskowej Wagner. Natomiast regularna armia rosyjska pełni tam tylko epizodyczną funkcję "sił wsparcia". Rosyjskie media propagandowe milczą na ten temat, co świadczy o tym, że trwa konflikt w polityczno-wojskowym kierownictwie Rosji

– oceniono.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo