Rosyjscy lobbyści wygrali w Parlamencie Europejskim. Inwestycje w łupki zagrożone?

  

Parlament Europejski przegłosował niekorzystne dla Polski rozwiązanie. PE zaakceptował poprawkę wymagającą kosztownej oceny wpływu na środowisko już na wstępnym etapie poszukiwawczym gazu łupkowego, a nie tylko wydobywczym. Taką informację przekazali polscy europosłowie na portalu społecznościom - twitter.
 
W Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad stanowiskiem ws. dyrektywy o ocenie oddziaływania na środowisko. Po wprowadzeniu poprawek przez komisję środowiska w lipcu, projekt przewiduje obowiązek przeprowadzania pełnej procedury oceny oddziaływania na środowisko projektów gazu łupkowego już na wstępnym etapie poszukiwawczym, a nie tylko wydobywczym.

Teraz rozpoczną się negocjacje projektu dyrektywy z krajami UE. Polscy europosłowie obawiają się, że taka zmiana unijnego prawa wstrzymałaby inwestycje w łupki w UE.

W Polsce wykonano dotychczas 51 wierceń w poszukiwaniu gazu łupkowego; w tym roku zakończy się jeszcze wiercenie trzech otworów, a rozpoczną prace prawdopodobnie przy pięciu kolejnych – poinformował wczoraj główny geolog kraju Piotr Woźniak.

Główny geolog kraju podkreślił, że przy dotychczasowych pracach nie zanotowano żadnych przekroczeń norm zanieczyszczenia środowiska, poza przekroczeniami norm hałasu, które były niwelowane przez ustawianie ekranów dźwiękoszczelnych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Mógł oszukać kilkudziesięciu seniorów. 50-latek z zarzutami

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Zarzut oszustwa usłyszał 50-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna podejrzany jest o oszukanie kilkudziesięciu seniorów. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Świętokrzyscy policjanci już od pewnego czasu analizowali zgłoszenia dotyczące oszustw, których ofiarami były głównie osoby starsze. Funkcjonariusze podejrzewali, że przynajmniej kilkanaście z tych oszustw to dzieło tego samego sprawcy.

"Mężczyzna w średnim wieku wchodził do mieszkań osób starszych pod pretekstem sprzedaży warzyw, owoców i jajek. Najpierw prosił o gotówkę, by później iść po towar, którego w rzeczywistości nigdy nie miał i znikał. Seniorzy w ten sposób tracili pieniądze od 200 do nawet 2000 złotych"

– poinformował wczoraj nadkom. Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W środę policjanci ustalili, gdzie może przebywać podejrzewany o oszustwa mężczyzna. Zatrzymali go w wynajmowanym domku letniskowym nad zalewem w Brodach w powiecie starachowickim. "Był kompletnie zaskoczony. Podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli 200 złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępczego procederu. Dzień wcześniej, swoją metodą oszukał starszą mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta, nie zdążyła zgłosić tego faktu policjantom" – zaznaczył Tokarski.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna dokonał kilku przestępstw na terenie powiatu skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, koneckiego i kieleckiego. Nie wykluczają też, że 50-latek przestępczą działalność prowadził także na terenie województw śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego.

Mieszkaniec Raciborza został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl