Ukraiński wywiad: Rosja przygotowuje się na nadchodzącą porażkę i chce... mobilizować 17-latków

W Rosji przygotowują się na nadchodzącą klęskę i zamierzają zmobilizować 17-latków na czasowo okupowanych terenach Ukrainy. Powiedział o tym rzecznik Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Andrij Jusow na antenie telewizji Apostrof.

mil.ru

Według rzecznika ukraińskiego wywiadu wobec strat w wojnie Rosja przygotowuje się na nadchodzącą porażkę swoich wojsk.

Jak podkreślił, mobilizacja w Federacji Rosyjskiej nie ustaje, jednak pojawiają się sygnały, że szykują się nowe, potężniejsze fale, nowe formy, metody i systemy prowadzenia ewidencji wojskowej.

Mówimy już o 17-latkach na okupowanych terenach Ukrainy, którym nie dano możliwości uniknięcia mobilizacji poprzez wyjazd za granicę. Ta wojna dotknie wszystkich w Rosji, muszą zrozumieć, że nie da się jej uniknąć bez obalenia reżimu i bez ucieczki z okupowanych terenów

– powiedział rzecznik ukraińskiego wywiadu.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informował już, że w grudniu Rosjanie chcą rozpocząć nową falę mobilizacji, ale planują przeprowadzić ją w ukryciu, aby nie wywołało to protestów wśród Rosjan. O nowej fali mobilizacji tej zimy również informowały opozycyjne rosyjskie media.

Kreml już zapowiadał tzw. "częściową" mobilizację 21 września i jej rzekome zakończenie 31 października. Warto zauważyć, że rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, na wszelkie możliwe sposoby zaprzeczał temu faktowi jeszcze przed ogłoszeniem mobilizacji.

 Źródło: Niezalezna.pl, Apostrophe.ua

 

wb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo