Antypolska dezinformacja propagandystów Kremla. Pokazują, że nie cofną się przed niczym!

Kolejni propagandyści Kremla straszą "planami Polski w sprawie Ukrainy" kontynuując antypolską dezinformację. Opłacani przez putinowski reżim "dziennikarze" i "publicyści" robią wszystko, by przypodobać się dyktatorowi, a można to zrobić... atakując Polskę.

Zbrodniarz wojenny Władimir Putin
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn jako przykład wskazał wpisy na portalu Noworosja Władimira Korniłowa, który w kolejnej dezinformacyjnej akcji przedstawił rzekome "ambicje polityczne Polski wobec Ukrainy", wskazując na chęć zagarnięcia przez nas całego jej terytorium.

Korniłow - jak inni propagandziści na usługach Kremla - przekonuje, że Polska przy udziale zewnętrznych środków i sił NATO i Stanów Zjednoczonych chce odrodzić dawną Rzeczpospolitą. Według propagandzisty jest to w naszych planach, ponieważ Polacy "marzą o utraconym imperium". Ten wątek rzekomych "apetytów terytorialnych" Polski eksponują także inni propagandziści - m.in. Stanisław Stremidłowski, Leonid Swiridow, Jurij Knutov, Władimir Sołowiow.

- Przekonują, iż bez względu na rozwój sytuacji Polska przy pomocy USA zrealizuje "swoje ambicje dotyczące zajęcia zachodniej Ukrainy"

 - zaznaczył Żaryn w serii wpisów w języku polskim i angielskim. 

Sekretarz stanu w KPRM wskazał, że dezinformacyjny przekaz o agresywnych planach Polski, godzących w suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy to stały element antypolskiej kampanii informacyjnej prowadzonej przez Moskwę

- Jej celem jest dyskredytacja Polski, poróżnienie Polaków i Ukraińców oraz potwierdzenie słuszności rosyjskich działań wobec Ukrainy

- ocenił.

Przedstawienie Polski i Zachodu jako głównych zagrożeń dla suwerenności Ukrainy ma w propagandzie rosyjskiej usprawiedliwiać i tłumaczyć rzekomo obronne działania Moskwy wobec napadniętego kraju - wskazał zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Agresja Kremla na ten kraj trwa dziesiąty miesiąc - mija jej 288 dzień

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Kreml #propaganda

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo