Komitet Polityczny PiS zdecydował. Kampanię wyborczą poprowadzi... Tomasz Poręba!

Jednogłośną decyzją Komitetu Politycznego PiS do poprowadzenia najbliższych kampanii wyborczych, został wskazany europoseł Tomasz Poręba. Polityk był szefem sztabu przy ostatnich dwóch kampaniach: samorządowej w 2018 r., jak i rok później do PE.

Tomasz Poręba
fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

Wczoraj wieczorem zebrał się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości, który dyskutował m.in. o bieżącej sytuacji politycznej.

"To będą najważniejsze pod każdym względem wybory po 1989 roku"

– powiedział w opublikowanej dziś przez portal tvp.info rozmowie Tomasz Poręba, odnosząc się do najbliższych wyborów.

"Ich stawką będzie to, czy Polska będzie się nadal szybko rozwijać, kontynuować strategiczne projekty i prowadzić dalej suwerenną politykę służącą obywatelom. Dlatego musimy wygrać i wierzyć, że to zwycięstwo jest absolutnie możliwe"

– dodał.

"Zwycięstwo jest możliwe, ale..."

Polityk PiS podkreślał, że aby tak było, potrzebna jest w kolejnych miesiącach "ciężka praca i potężna mobilizacja w szeregach Zjednoczonej Prawicy, od najniższych szczebli samorządu poprzez partię, rząd i parlament".

"Każdy musi dać z siebie wszystko. Interes Polski i Polaków musi być dla wszystkich najważniejszy"

– zaznaczył.

O tym, że Tomasz Poręba poprowadzi kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości, jako pierwsza poinformowała Wirtualna Polska.

Portal przypomina, że polityk PiS to historyk i politolog. Jest absolwentem podyplomowych Studiów Europejskich organizowanych przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht.

Pod koniec lat 90. Poręba pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie. Był także pracownikiem Biura Krajowego PiS, gdzie pełnił funkcję dyrektora działu ds. informacji i wizerunku. W latach 2004-2009 pracował w Brukseli, jako Główny Doradca Grupy Unia na Rzecz Europy Narodów w Komisji Rozwoju Regionalnego i Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Był także rzecznikiem prasowym PiS w Parlamencie Europejskim.

W 2009 r. z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu rzeszowskim uzyskał mandat eurodeputowanego VII kadencji. Od tamtej pory zasiada w PE.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Prawo i Sprawiedliwość #PiS #wybory #kampania

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo