"Plany PO to wojna przeciw naszej cywilizacji". 7 najważniejszych cytatów z wystąpienia J. Kaczyńskiego w Nowej Soli

- Musimy bronić naszej cywilizacji, bo propozycje PO oznaczają wojnę przeciw niej. My chcemy demokracji i prawa obywateli o decydowaniu o sobie - nie chcemy, żeby to stało się fikcją - mówił dzisiaj w Nowej Soli (woj. lubuskie) Jarosław Kaczyński. Wybraliśmy dla naszych Czytelników 7 najważniejszych cytatów z dzisiejszego wystąpienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Twitter.com/Prawo i Sprawiedliwość @pisorgpl

1. O planach opozycji

"[Politycy opozycji] mają te 100 dni, w których mają rozwiązać wszystkie te problemy, które - w ich mniemaniu - są do rozwiązania, a więc przeprowadzić wielką operację represyjną, łamać prawo, bo - w gruncie rzeczy - w ramach prawa nic takiego nie jest możliwe, łamać zasady demokracji, bo innej opozycji niż ta, którą my byśmy byli, gdybyśmy przegrali, w Polsce przecież nie ma. (...) Można powiedzieć, że proponują nam coś w rodzaju wojny domowej, a gdyby nie było oporu, a sądzę, że byłby opór i to bardzo mocny, to byłaby to nie wojna domowa, tylko pacyfikacja".

[polecam:https://niezalezna.pl/467161-kaczynski-opozycja-proponuje-cos-w-rodzaju-wojny-domowej]

2. O Unii Europejskiej

"My byliśmy i jesteśmy za tym, aby być członkiem Unii Europejskiej. Ale to nie oznacza, że akceptujemy plan stworzenia z UE jednego państwa. Wtedy takie państwa, jak Polska stracą swoją suwerenność. Droga pod niemiecki but jest nieszczęściem".

3. O planach Rosji i potrzebnych sojuszach

"Rosjanie deklarowali, że Ukraińców ma nie być, bo im się to nie podoba. Pewnego dnia ogłoszą, że Polaków też ma nie być, bo to im się nie podoba. (...) Pamiętajcie, że jedyną drogą, aby to powstrzymać, nie jest żaden projekt europejski, nie są żadne Niemcy, żadna Francja. To jest własna siła i sojusz ze Stanami Zjednoczonymi".

4. O trudnym zadaniu PiS

"Nasza partia potrafiła w ciągu jednej kampanii zwiększyć swoje poparcie o kilkanaście procent - prawie dwukrotnie. Potrafiliśmy też zwiększyć nasze poparcie dwukrotnie w ciągu jednego miesiąca - na przykład jak to było w 2004 roku. (...) Dzisiaj paru procent nam brakuje do tego, żeby uzyskać samodzielną większość. Musimy je zdobyć. Ja nie twierdzę, że to jest łatwe, to jest trudne, ale trudne zadania to specjalność Prawa i Sprawiedliwości, to specjalność Zjednoczonej Prawicy"

5. O Niemczech i reparacjach

"Gdyby Niemcy były potraktowane tak, jak to było w wielu planach i to sformułowanych nie w Sowietach a na Zachodzie, to dzisiaj byliby oni bardzo, bardzo biednym i dużo mniej licznym krajem niż są. Potraktowano ich wyjątkowo łagodnie. Niech Bogu dziękują, że tylko tak. Są nam winni - mają zapłacić".

6. O obronie cywilizacji

"Nasi przeciwnicy zasłaniają się hasłami o mowie nienawiści. Ale jeżeli nas spotyka atak, to nie jest to nic nadzwyczajnego. Widzimy duży atak na kulturę i szerzenie ideologii z zewnątrz - to jest także atak na cywilizację chrześcijańską. (...) Musimy bronić naszej cywilizacji, bo propozycje PO oznaczają wojnę przeciw niej. My chcemy demokracji i prawa obywateli o decydowaniu o sobie - nie chcemy, żeby to stało się fikcją"

7. O patologiach środowiska lekarskiego

"Pogoń za pieniądzem w tym [lekarskim] środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić. (...) Lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale także pewnej misji"

 Źródło: niezalezna.pl

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo