Macron znów chce dzwonić do Putina! Twierdzi, że "rozmowy są wciąż możliwe"

"Czy nie można wrócić do stołu i coś uzgodnić? Jest to nadal możliwe" – stwierdził francuski prezydent Emmanuel Macron. Obecnie przebywający w Waszyngtonie polityk zapowiada, że... wykona telefon do prezydenta Rosji.

fot. Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

W wywiadzie dla ABC News Macron stwierdza, że "prezydent Putin popełnił ogromny błąd rozpoczynając tę wojnę". Jego zdaniem do złamania przez Kreml porozumień mińskich, podpisanych między Ukrainą a Rosją po 2014 roku, doszło przy udziale "fałszywej narracji, mówiącej, że NATO wykorzysta Ukrainę do ataku na Rosję". Macron wierzy, że dojdzie do ponownych rozmów, do których "Putin podjedzie racjonalnie".

„(Putin – red.) rządzi, i to od dawna. Zna swoich ludzi. Chyba się pomylił. Czy nie można wrócić do stołu i coś uzgodnić? Jest to nadal możliwe”

– powiedział francuski prezydent.

Telefon do zbrodniarza

W rozmowie amerykańskimi mediami Macron zdradził, że planuje porozmawiać z prezydentem Rosji. Francuski prezydent przebywa obecnie w Waszyngtonie i przed telefonem do szefa władz na Kremlu, chce porozmawiać z prezydentem USA Joe Bidenem.

„W moim przekonaniu i moim pragmatycznym podejściu muszę współpracować z obecnymi przywódcami i tymi, którzy rządzą krajem”

– powiedział. 

 Źródło: rbc.ua, niezalezna.pl

 

#negocjacje #Władimir Putin #Emmanuel Macron

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo