„Kiedyś chcieli nas zniszczyć głodem, dzisiaj zimnem”. Zełenski nawiązuje do Hołodomoru

"Kiedyś chciano nas zniszczyć głodem, dzisiaj – ciemnością i zimnem" – napisał prezydent Ukrainy w dniu upamiętnienia ofiar Wielkiego Głodu w latach 1932-1933, wywołanego przez władze sowieckie. "Nie złamią nas. Nasz ogień nie zgaśnie. Znowu zwyciężymy śmierć" – podkreślił.

Wołodymyr Zełenski
facebook.com/zelenskiy.official

Ukraińcy przeszli przez straszne rzeczy. I pomimo tego zachowali zdolność do niepodporządkowania się i swoje umiłowanie wolności. Kiedyś chciano nas zniszczyć głodem, teraz – ciemnością i chłodem

 – napisał Zełenski w Telegramie.

Nie złamią nas. Nasz ogień nie zgaśnie. Znowu zwyciężymy śmierć

 – dodał.

"(Hołodomor) to było ludobójstwo narodu ukraińskiego. 89 lat później znowu zniszczenia, kradzież zboża, zabójstwo niewinnych Ukraińców" – słychać w nagraniu, poświęconym tragedii Wielkiego Głodu, opublikowanym przez prezydenta Ukrainy.

"Pamiętamy o Hołodomorze. Wiemy, kto jest sprawcą ludobójstwa. Widzimy także, kto chce stworzyć 'chołodomor'" – napisał szef gabinetu prezydenta Andrij Jermak, nawiązując do rosyjskich bombardowań, które mają zniszczyć rosyjską infrastrukturę i pozbawić cywilów ogrzewania, prądu i wody.

"Rosjanie zapłacą za wszystkie ofiary Hołodomoru i będą odpowiadać za wszystkie ofiary dzisiejszych zbrodni" – zaznaczył Jermak.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Wołodymyr Zełenski #Ukraina #Rosja #Hołodomor #Wielki Głód

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo