"Pokażemy, że można"! 10 najważniejszych cytatów z wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego

- Mamy do wyborów niespełna 11 miesięcy i ten czas musimy dobrze wykorzystać. Wszyscy członkowie i sympatycy partii muszą przekonywać innych do zagłosowania na nas, bo każdy głos jest ważny. Jeżeli zrealizujemy wysiłek, który ma umocnić nasze bezpieczeństwo i weźmiemy ten ciężar na plecy, to wygramy po raz trzeci! Nikt jeszcze trzy razy w Polsce nie zwyciężył, ale my pokażemy, że można! - mówił prezes PiS podczas spotkania z mieszkańcami Tomaszowa Mazowieckiego.

Twitter/ PiS

1. O demokracji

- Demokracja polega na tym, że złożone obietnice się spełnia - w przeciwnym razie mamy do czynienia z manipulacją (...) Nasi przeciwnicy mają przewagę w mediach - jest to pozostałość tego, co powstało w latach 90. Ogromna część naszego społeczeństwa jest poddana manipulacji, ludzie są wprowadzani w błąd (...) W przyszłym roku czeka nas wybór. My zmianę, która nadeszła po 2015 r. będziemy kontynuować.

2. O finansach

- Trwają trudne czasy - dotknął nas Covid, a za naszą wschodnią granicą jest wojna. Trzeba zauważyć, że gdy w samorządach sprawują władzę osoby z naszego ugrupowania, to nie ma w nich problemów finansowych (...) W ciągu ostatnich 7 lat my zdołaliśmy zebrać prawie bilion złotych więcej, bo powstrzymaliśmy rabunek finansów z budżetu państwa (...) Po naprawie finansów publicznych rozpoczęliśmy realizację naszych projektów m. in. 500 Plus, reformę polityki społecznej, zwiększyliśmy wydatki na służbę zdrowia i osoby niepełnosprawne (...)  Poprzedni system był systemem eksploatacji. Płaca godzinowa wynosiła kilka złotych, a dziś jest to około 20 zł. Mamy do czynienia z wielką zmianą, która w Polsce przywróciła sprawiedliwość.

3. O uległości

- Jeżeli ten kryzys się zakończy, to będziemy już coraz bliżej dogonienia Zachodu - jesteśmy bliżej Niemiec. Idąc tą efektywną drogą możemy skracać dystans w stosunku do innych państw (...)  W ciągu ostatnich 7 lat nasza formacja się sprawdziła. Jesteśmy z obozu Premiera Jana Olszewskiego - tak jak Pan Marszałek Antoni Macierewicz. Dlatego ważne są dla nas sprawy statusu Polski. Możemy mieć status państwa podporządkowanego, który mieliśmy przez wiele lat za sprawą poprzedniego obozu rządzącego. Oni zwracali się do Berlina - to naszego Narodu nie satysfakcjonuje. Wojna na Ukrainie pokazała, że jesteśmy państwem samodzielnym. Ale pytanie, na które będziemy odpowiadać w przyszłym roku, będzie dotyczyło tego, czy UE ma być jedynym państwem pod przewodnictwem Niemiec? 

4. O Tusku

- Donaldowi Tuskowi chodziło o jego karierę - płacił za to dużo w Berlinie. To była sytuacja, gdzie ponosiliśmy duże straty gospodarcze, a nasza historia była zapomniana (...) W czasie kryzysu za rządów Donalda Tuska stworzono taki system pomocy, z którego nikt nie mógł skorzystać.

5. O rozwoju gospodarki

- My w czasie Covid przekazaliśmy przedsiębiorcom pomoc i nie ma w Polsce wysokiego bezrobocia. Prowadzimy liczne inwestycje z budżetu państwa m. in. CPK i budowa elektrowni atomowych. Poprzez różnego rodzaju pomocy dla przedsiębiorców stwarzamy możliwości do rozwoju gospodarki.

6. O patriotyzmie 

- Bycie pod czyimś butem nikomu nie służy. Jesteśmy dumnym Narodem i nie godzimy się na to, co proponuje się w Europie. Przez lata odzyskiwaliśmy niepodległość i zadaniem naszego pokolenia nie jest to, by doprowadzić do podległości (...) Przez lata poprzednie władze nie uznawały słowa Naród. Patriotyzm to bycie we wspólnocie i budowanie jej, by w społeczeństwie nie było różnic. Wspólnotę trzeba budować w każdym pokoleniu i to jest zadanie państwa.

7. O pedagogice wstydu

- My odrzuciliśmy pedagogikę wstydu, która była przez lata uprawiana. Budujemy nowoczesny Naród, który ma mieć demokrację. Czy postawa nasza i naszych poprzedników ws. demokracji jest taka sama? Nie! (...) Nasi przeciwnicy uważają, że my nie mamy prawa rządzić, że poparcie naszych wyborców jest niewystarczające. Do tego dochodzi kwestia ideologii i wg naszych przeciwników nie może rządzić opcja, która nie wyraża ideologii lewicy.

8. O represjach

- Druga strona chce stosować represje wobec naszych członków - to oznacza powrót do PRL i powstanie państwa policyjnego. To trzeba traktować poważnie.

9. O wyborach

- Mamy do wyborów niespełna 11 miesięcy i ten czas musimy dobrze wykorzystać. Wszyscy członkowie i sympatycy partii muszą przekonywać innych do zagłosowania na nas, bo każdy głos jest ważny. Będziemy wprowadzić pewne zmiany w sposobie liczenia głosów, by nie dopuścić do ich fałszowania. Ważne jest także stworzenie Korpusu Ochrony Wyborów. Jeżeli zrealizujemy wysiłek, który ma umocnić nasze bezpieczeństwo i weźmiemy ten ciężar na plecy, to wygramy po raz trzeci! Nikt jeszcze trzy razy w Polsce nie zwyciężył, ale my pokażemy, że można!

10. O wyrównywaniu szans

- Przypomnę, że prowadzimy przedsięwzięcia, które mają na celu wyrównanie szans - budujemy hale sportowe, stadiony, drogi. Pieniądze na te inwestycje płyną do samorządów z budżetu państwa.

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo