Rosja uznana za sponsora terroryzmu. Nie wszyscy poparli rezolucję. Kto opowiedział się po stronie Putina? [LISTA NAZWISK]

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie brutalnej agresji Rosji na Ukrainę. Za przyjęciem dokumentu uznającego Rosję za państwo – sponsora terroryzmu opowiedziało się 494 europosłów. Jednomyślności w tej sprawie jednak nie było. W obronie Putina i Rosji stanęło 58 eurodeputowanych, głosując przeciwko przyjęciu rezolucji, a 44 wstrzymało się od głosu. Portal Niezalezna.pl dotarł do pełnych wyników głosowania i imiennej listy europosłów. Jak głosowali przedstawiciele poszczególnych frakcji? Odpowiedź w naszym tekście.

twitter.com/VladoBilcik

Eurodeputowani podkreślają w przyjętej przez PE, że celowe ataki i okrucieństwa popełniane przez siły rosyjskie i ich sojuszników wobec ludności cywilnej na Ukrainie, niszczenie infrastruktury cywilnej oraz inne poważne naruszenia prawa międzynarodowego i humanitarnego stanowią akty terroru i zbrodnie wojenne. W związku z tym uznają Rosję za państwowego sponsora terroryzmu i za państwo „stosujące środki terroryzmu”.

Poniżej publikujemy pełne imienne wyniki głosowania ws. rezolucji uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

  • Za przyjęciem rezolucji głosowali:

ECR:    Aguilar, Berlato, Bielan, Bourgeois, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Fidanza, Fiocchi, Fotyga, Hoogeveen, Ilčić, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Milazzo, Możdżanowska, Nesci, Nissinen, de la Pisa Carrión, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rookmaker, Roos, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Sofo, Stancanelli, Szydło, Tarczyński, Terheş, Tertsch, Tobiszowski, Tomaševski, Tošenovský, Van Overtveldt, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski

ID:    Adinolfi Matteo, Baldassarre, Basso, Bonfrisco, Borchia, Campomenosi, Ceccardi, Ciocca, Conte, De Blasis, Gancia, Ghidoni, Hakkarainen, Lancini, Lizzi, Madison, Panza, Rinaldi, Sardone, Tardino, Tovaglieri, Zambelli, Zanni

NI:    Comín i Oliveres, Gemma, Giarrusso, Gyöngyösi, Meuthen, Ponsatí Obiols, Puigdemont i Casamajó

PPE:    Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Alexandrov Yordanov, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bogdan, Bogovič, Braunsberger-Reinhold, Buda, Buşoi, Buzek, Carvalho, Casa, Colin-Oesterlé, van Dalen, Danjean, De Meo, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Ehler, Estaràs Ferragut, Evren, Falcă, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, García-Margallo y Marfil, Gieseke, Glavak, González Pons, Halicki, Hansen, Hava, Herbst, Hetman, Hübner, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kovatchev, Kubilius, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Lexmann, Liese, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McAllister, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Markey, Mažylis, Meimarakis, Melbārde, Melo, Millán Mon, Montserrat, Mortler, Motreanu, Mureşan, Mussolini, Niebler, Niedermayer, Nistor, Novak, Novakov, Olbrycht, Pereira Lídia, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radev, Radtke, Rangel, Regimenti, Ressler, Sagartz, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Schneider, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Spyraki, Stavrou, Štefanec, Terras, Thaler, Tobé, Tomac, Tomc, Vaidere, Vandenkendelaere, Verheyen, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vuolo, Walsh, Walsmann, Weber, Weiss, Wieland, Winzig, Wiseler-Lima, Zarzalejos, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko, Zver

Renew:    Alieva-Veli, Al-Sahlani, Andrews, Ansip, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Brunet, Cañas, Canfin, Charanzová, Chastel, Christensen, Cicurel, Cioloş, Cseh, Danti, Decerle, Dlabajová, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Eroglu, Farreng, Ferrandino, Flego, Gamon, Gheorghe, Glück, Goerens, Gozi, Groothuis, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Karleskind, Karlsbro, Katainen, Kelleher, Keller Fabienne, Knotek, Körner, Kovařík, Kyrtsos, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Melchior, Mihaylova, Mituța, Müller, Nagtegaal, Nart, Oetjen, Orville, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Poptcheva, Rafaela, Ries, Rinzema, Riquet, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ştefănuță, Strugariu, Thun und Hohenstein, Tolleret, Torvalds, Trillet-Lenoir, Tudorache, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Vázquez Lázara, Wiesner, Wiezik, Yenbou, Yon-Courtin, Zullo

S&D:    Agius Saliba, Aguilera, Albuquerque, Ameriks, Andrieu, Androulakis, Angel, Ara-Kovács, Avram, Balt, Barley, Benea, Benifei, Bergkvist, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Borzan, Bullmann, Burkhardt, Cerdas, Chahim, Cimoszewicz, Crețu, Cutajar, De Basso, De Castro, Dobrev, Durá Ferrandis, Ecke, Engerer, Ertug, Fernández, Fritzon, Fuglsang, Gálvez Muñoz, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Glucksmann, González, González Casares, Grapini, Gualmini, Guillaume, Heide, Heinäluoma, Homs Ginel, Incir, Jerković, Jongerius, Kaljurand, Kohut, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Laureti, Liberadzki, López, López Aguilar, Luena, Maestre Martín De Almagro, Maldonado López, Manda, Marques Pedro, Matić, Maxová, Mikser, Miller, Molnár, Moreno Sánchez, Moretti, Muigg, Negrescu, Nica, Noichl, Ohlsson, Olekas, Picierno, Picula, Plumb, Regner, Repasi, Reuten, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Ros Sempere, Sánchez Amor, Sant, Schaldemose, Schieder, Sidl, Silva Pereira, Tang, Tax, Tinagli, Tudose, Van Brempt, Vind, Wölken, Wolters, Zorrinho

The Left:    Björk, Flanagan, Modig, Villumsen

Verts/ALE:    Alametsä, Alfonsi, Andresen, Biteau, Bloss, Boeselager, Breyer, Bricmont, Carême, Cavazzini, Cormand, Cuffe, Dalunde, Delbos-Corfield, Delli, Deparnay-Grunenberg, Eickhout, Franz, Freund, Gallée, Geese, Gregorová, Gruffat, Guerreiro, Hahn Henrike, Häusling, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lagodinsky, Langensiepen, Marquardt, Matthieu, Metz, Neumann, Nienaß, O'Sullivan, Paulus, Peksa, Peter-Hansen, Reintke, Rivasi, Roose, Ropė, Satouri, Semsrott, Solé, Spurek, Strik, Toussaint, Vana, Van Sparrentak, von Cramon-Taubadel, Waitz, Wiener

  • Przeciwko rezolucji głosowali:

ECR:    Fragkos

ID:    Anderson, Androuët, Bardella, Beck, Beigneux, Bilde, Blaško, Bruna, Chagnon, Dauchy, David, Fest, Garraud, Griset, Jalkh, Jamet, Joron, Krah, Kuhs, Lacapelle, Lebreton, Mariani, Olivier, Reil, Rougé, Zimniok

NI:    Bay, Donato, de Graaff, Nikolaou-Alavanos, Papadakis Kostas, Radačovský, Sonneborn, Uhrík, Ždanoka

S&D:    Bartolo, Beňová, Cozzolino, Hajšel, Hristov, Köster, Penkova, Schuster, Smeriglio, Stanishev, Vitanov, Yoncheva

The Left:    Botenga, Daly, Demirel, Kizilyürek, Konečná, Pereira Sandra, Pimenta Lopes, Schirdewan, Urbán Crespo, Wallace

  • Od głosu wstrzymali się:

ID:    Annemans, De Man, Haider, Mayer, Vandendriessche, Vilimsky

NI:    Beghin, Danzì, Ferrara, Furore, Pignedoli, Sinčić

PPE:    Hölvényi, Hortefeux, Morano

Renew:    Toom

S&D:    Brglez, Carvalhais, Kaili, Leitão-Marques, Lucke, Marques Margarida, Mavrides, Nemec, Santos

The Left:    Arvanitis, Aubry, Chaibi, Ernst, Gusmão, Hazekamp, Kouloglou, Kountoura, Matias, Mesure, Omarjee, Papadimoulis, Pelletier, Rodríguez Palop, Scholz

Verts/ALE:    Jakeliūnas, Lamberts, Riba i Giner, Urtasun
 

 



Źródło: Niezalezna.pl

 

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo