Od dymisji do… posady w miejskiej spółce. Kariera byłego komendanta Straży Miejskiej

Pod koniec maja Zbigniew Leszczyński komendant stołecznej Straży Miejskiej został zdymisjonowany. Teraz okazuje się, że znalazł zatrudnienie w miejskiej spółce i pełni funkcję p.o. dyrektora Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu.

By Kevin.B - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81822763

Zbigniew Leszczyński krytykowany był przez aktywistów, m.in. za nieudolną walkę z nielegalnym parkowaniem. W kwietniu w mediach wypłynęła sprawa kontrowersyjnego przetargu straży miejskiej na zakup motorówki za ponad pół miliona złotych. Zareagował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zapowiedział wyjaśnienie tej sprawy i wyciągnięcie konsekwencji.

Dymisja komendanta Straży Miejskiej

20 maja oficjalnie poinformował o zdymisjonowaniu komendanta. Nową komendant Straży Miejskiej została Magdalena Ejsmont.

Ponieważ Leszczyński jest w tzw. okresie ochronnym (pozostały mu 2 lata do emerytury) nie może zostać zwolniony

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na kontynuowanie przez Zbigniewa Leszczyńskiego pracy na rzecz miasta w jednej z miejskich jednostek w pionie związanym z bezpieczeństwem.
- powiedziała rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Dodała również, że „Będzie pracował w sektorze bezpieczeństwa, z uwagi na długoletnią pracę i wiek”.

Dyrektorskie stanowisko

Teraz już wiadomo, że były komendant trafił na dyrektorskie stanowisko do mało znanej spółki miejskiej, gdzie najprawdopodobniej pozostanie już do emerytury.

Zakład Obsługi Systemu Monitoringu został utworzony 1 kwietnia 2003 r. dla obsługi systemu monitoringu wizyjnego, zapewniającego całodobową obserwację miejsc szczególnie zagrożonych w stolicy. Zakład rozpoczął działalność 1 czerwca 2003 r. – jest samodzielną jednostką budżetową i organizacyjną m.st. Warszawy.

Nadzór merytoryczny nad działalnością Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu sprawuje Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo