"To będą trudne wybory". ZOBACZ 10 najważniejszych cytatów prezesa PiS z ostatnich spotkań

Spotkało nas wiele nieszczęść, które spadły na Polskę, ale daliśmy radę z covidem, z kryzysem związanym z wojną i z problemem inflacji, bo nie podjęliśmy decyzji, po których inflacja by spadła, ale bezrobocie by gwałtownie wzrosło - mówił podczas jednego z sobotnich spotkań prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Ta inflacja minie - zapewnił. To ważna zapowiedź, ale nie jedyna: wybraliśmy 10 najważniejszych cytatów Kaczyńskiego z sobotnich spotkań.

Jarosław Kaczyński
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po kraju, w trakcie którego spotyka się z mieszkańcami różnych miejscowości. W sobotę 19 listopada szef partii rządzącej był w Katowicach i Jastrzębiu-Zdroju. Mówił tam m.in. o znaczeniu Śląska w rozwoju Polski, ale nie zapomniał również o wielu innych ważnych kwestiach dla naszego kraju. Było więc o suwerenności, o wolności słowa, wyborach parlamentarnych w 2023 roku, ale też o reparacjach od Niemiec czy niedawnych tragicznych wydarzeniach w Przewodowie. 

Wybraliśmy 10 najważniejszych cytatów prezesa Jarosława Kaczyńskiego z wizyt 19 listopada:

  • O tragedii w Przewodowie: "Incydent w Przewodowie jest tragiczny, bo zginęło dwóch ludzi, ale wojna jest tragedią o nieporównanie większej skali";
  • O krętych drogach: "Droga spod jednego buta – rosyjskiego czy sowieckiego, pod drugi but – niemiecki, to naprawdę nie jest droga, którą mogą wybierać polscy patrioci"
  • O wielkiej inwestycji: "Na Śląsku jest planowana ze środków spółek inwestycja bardzo nowoczesnej huty, to będzie kosztowało około 5 mld zł; ta inwestycja to w tej chwili to pewna idea, ale już się konkretyzująca"
  • O ograniczaniu wolności słowa na świecie: "Można powiedzieć rzecz oczywistą np. że z pary dwóch mężczyzn nie ma dzieci i mieć zaraz policję w domu. Nawet w takich krajach jak Anglia można być z tego powodu skazanym"
  • O wyborach parlamentarnych 2023: "To będą trudne wybory, potrzebny jest wielki wysiłek, ale zwyciężymy. Od 1989 r. nie było równie ważnych wyborów. Wtedy obóz solidarnościowy zwyciężył. My jesteśmy obozem solidarnościowym"
  • O sędziach: "Sędziowie mają władzę w sferze sądowej, ale to jest oparte na zasadzie, że prawo jest tworzone przez władzę ustawodawczą. Dzisiaj, niestety, sędziowie mają duże kłopoty z przyjęciem tej skądinąd oczywistej prawdy, także prawdy konstytucyjnej"
  • O politycznych konkurentach: "Polską przez wiele lat rządzili ludzie, którzy samo słowo naród traktowali z bardzo dużym dystansem, w ogóle tego słowa nie lubili, zastępowali go słowem społeczeństwo"
  • O reparacjach: "Jako polscy patrioci i racjonalnie myślący ludzie nie możemy się zgodzić na brak odszkodowań od Niemiec, na to, że zapłaciły one 70 państwom różnego rodzaju odszkodowania za II wojnę światową, a Polsce nie zapłacono nic"
  • O doganianiu w zamożności Niemców: "Kiedy na początku lat 90-tych siła nabywcza Polaków, to było 27 proc. tego co mieli Niemcy, to obecnie przekracza ona 66 proc. Te dane, które ostatnio przychodzą wskazują, że po tym roku będzie jeszcze trochę lepiej - niewiele lepiej - ale jeszcze trochę lepiej"
  • O suwerenności: "Chcemy być w UE, ale to nie oznacza, że musimy się zgadzać na wszystko, że mamy rezygnować z naszej suwerenności, że mamy rezygnować z naszych wartości"
 
W niedzielę 20.11 Jarosław Kaczyński odwiedzi Gliwice (godz. 13:00) i Kędzierzyn-Koźle (godz. 16:00). 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Jarosła Kaczyński

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo