Pilne spotkanie w BBN. Associated Press powołuje się na wywiad USA: "rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski"

- W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier w porozumieniu z prezydentem zwołał spotkanie w BBN. Apeluję, żeby nie publikować niepotwierdzonych informacji - twierdzi rzecznik rządu. Według nieoficjalnych informacji zarówno pilne spotkanie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, jak i BBN, związane jest z incydentem w województwie lubelskim.

Czy na terytorium RP, w województwie lubelskim, doszło do groźnego incydentu mogącego godzić w bezpieczeństwo kraju?

Według naszych informacji - w związku z tym wydarzeniem premier w porozumieniu z prezydentem zwołał spotkanie w BBN. Wcześniej zaś zwołano pilne spotkanie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Rzecznik rządu apeluje jednak, by nie publikować niepotwierdzonych informacji.

Dodał, że "wszelkie informacje, które zostaną dzisiaj przedstawione na Komitecie, zostaną później przekazane, jeżeli to będzie możliwe w jak najszerszym zakresie państwu do wiadomości opinii publicznej".

"Apeluję, aby do tego czasu na razie nie publikować niepotwierdzonych informacji, my będziemy je komentować i informować o nich po posiedzeniu, które się teraz właśnie odbędzie, po przedstawieniu właściwych informacji przez służby, które o tych wydarzeniach poinformują"

- powiedział rzecznik rządu.

Agencja Associated Press napisała:

Wysoki rangą urzędnik wywiadu USA twierdzi, że rosyjskie rakiety przekroczyły granice Polski należącej do NATO, zabijając dwie osoby. Rzecznik polskiego rządu nie potwierdził natychmiast informacji, ale powiedział, że przywódcy spotykali się w sprawie "sytuacji kryzysowej".

Na spotkanie przybyli m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MSZ Zbigniew Rau, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a także Dowódca Operacyjnych Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Komendant Główny Policji.

Wcześniej na Twitterze Müller poinformował, że premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Dziś Rosjanie dokonali ataku na obiekty infrastruktury energetycznej na terenie całej Ukrainy - wykorzystali co najmniej 100 rakiet. Był to najbardziej zmasowany atak rakietowy od początku pełnoskalowej inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

 

 



Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#Ukraina

mm,bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo