Popierany przez PO prezydent zatrzymany. Jest podejrzewany o przyjęcie łapówki

  

Krakowska prokuratura zatrzymała dziś prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigałę. Na dziś zaplanowano również przesłuchanie go w krakowskiej prokuraturze. Prokuratura nie podaje żadnych bliższych informacji w tej sprawie. Ryszard Ścigała w wyborach w 2010 roku został wybrany na prezydenta jako kandydat bezpartyjny popierany przez Platformę Obywatelską.
 
- Do czasu zakończenia zaplanowanych czynności w tej sprawie nie udzielamy żadnych informacji – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.
 
Potwierdziła jedynie, że prezydent Tarnowa został zatrzymany na polecenie krakowskiej prokuratury.
 
Według mediów prezydent Tarnowa jest podejrzewany o przyjęcie 50 tys. zł łapówki – a sprawa dotyczy budowy odcinka autostrady A4.
 

Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące zmowy autostradowej. Na początku września zarzuty w tej sprawie usłyszała pracownica Urzędu Miasta Tarnowa Danuta B., która trafiła na trzy miesiące do aresztu.
 
Postępowanie dotyczy zmowy firm przy przetargu na budowę połączenia autostrady A4 z drogą wojewódzką 977 w Tarnowie. Jak informowała w lipcu prokuratura, jest to wątek zmowy przetargowej ujawniony w toku śledztwa prowadzonego w sprawie budowy tzw. szybkiego tramwaju w Krakowie.
 
Zarzuty zmowy przetargowej w tym wątku usłyszało już poprzednio siedem osób ze spółek wykonujących prace drogowe. Dodatkowo dwie z nich mają zarzuty prania brudnych pieniędzy, a jedna zarzuty związane z przestępstwami przeciwko wiarygodności dokumentów. Cztery osoby z nich zostały tymczasowo aresztowane. Wobec trójki pozostałych podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe w wysokości 200 tys. zł (wobec jednego) i 300 tys. zł (wobec dwóch podejrzanych).

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kilku posłów Kukiz'15 chce wystartować z list PiS? W mediach pojawiły się cztery nazwiska

Paweł Kukiz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Od dłuższego czasu mówi się o możliwości startu z list Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach części polityków z ruchu Kukiz'15. Takie informacje przekazał w miniony poniedziałek m.in. szef klubu parlamentarnego PiS, Ryszard Terlecki. Podobne doniesienia przekazuje dziś RMF FM. Według reporterów stacji, w grę wchodzi m.in. czworo posłów Kukiz'15.

Ruch Kukiz'15 w minionych wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskał mało zadowalający wynik 3,69 proc. poparcia. Choć ruch Kukiza od dawna jest przedmiotem licznych spekulacji politycznych, to po słabym wyborczym wyniku coraz więcej mówi się o przyszłości tej inicjatywy. Przez długi czas spekulowano o możliwości koalicji Kukiz'15 z PiS, czemu lider ruchu, Paweł Kukiz, często zaprzeczał.

Niedługo po wyborach w TVP1 Kukiz zapowiedział, że nie wejdzie w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, dopóki partia Jarosława Kaczyńskiego nie spełni kluczowych postulatow Kukiz'15. Lider ruchu sporo mówił też w ostatnim czasie o rozmowach z kierownictwem PiS.

- Ostatnio rozmawiałem z panem prezesem. Wspólne listy jak najbardziej. To nie była moja propozycja, tylko pana prezesa

- mówił Paweł Kukiz kilkanaście dni temu na antenie TVN24.

[polecam:http://niezalezna.pl/275060-kukiz-pojdzie-do-wyborow-z-pis-em]

W międzyczasie pojawiło się wiele wskazujących, że możliwym koalicjantem Kukiz'15 przed wyborami do polskiego parlamentu będzie Polskie Stronnictwo Ludowe. Taki sojusz wciąż jednak stoi pod dużym znakiem zapytania. 

[polecam:https://niezalezna.pl/274688-kukiz-dalej-szuka-koalicjantow-nie-ma-znaczenia-swiatopoglad-nagly-przyplyw-szczerosci] [polecam:https://niezalezna.pl/274127-co-dalej-z-ruchem-kukiza-rzymkowski-mowi-o-szerszej-koalicji-ale-nie-z-konfederacja]

Politycy z ruchu Kukiza znajdą jednak swoje miejsca na listach Prawa i Sprawiedliwości? Taką sugestię przedstawił w poniedziałek szef klubu parlamentarnego PiS, Ryszard Terlecki.

- Kukiz, wymieniany jako nasz koalicjant, rozsypuje się. Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas

- mówił Terlecki w wywiadzie dla Radia Kraków.

[polecam:https://niezalezna.pl/276171-czy-to-koniec-kukiz3915-wazny-polityk-pis-ujawnia-poslowie-od-kukiza-aplikuja-do-nas]

Po tej wypowiedzi w szeregach Kukiz'15 lekko zawrzało - część polityków zdecydowanie zaprzecza słowom Terleckiego, jednak jak dowiedziało się RMF FM, część posłów klubu Kukiza ma być bliska transferu do PiS czy wystartowania z list Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach.

Według informacji RMF FM, w tym kontekście pojawiają się nazwiska czterech posłów Kukiz'15 - Tomasza Rzymkowskiego, Tomasza Jaskóły, Bartosza Jóźwiaka oraz Barbary Chrobak.

"Najbardziej prawdopodobne jest, że do transferów dojdzie, jeżeli okaże się, że rozmowy pomiędzy Pawłem Kukizem a Jarosławem Kaczyńskim - w sprawie wspólnego startu z jednej listy - zakończą się fiaskiem"

- czytamy na portalu rmf24.pl.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl