Szczerba przestraszył się debaty? Zablokował 21-letniego działacza PiS. "Szok, niebywałe"

Poseł Michał Szczerba otrzymał od 21-letniego działacza PiS, o którym tweetował, propozycję dyskusji historycznej - wszak chodziło o teleturniej "Giganci Historii". Szczerba najpierw milczał, a następnie... zablokował na Twitterze Oskara Szafarowicza. - Ta debata historyczna to by dla Szczerby był kataklizm  - komentuje poseł Kazimierz Smoliński.

Michał Szczerba
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Oskar Szafarowicz, znany z profilu "Okiem Młodych" w social mediach działacz PiS, wygrał odcinek teleturnieju „Giganci Historii” w temacie Polska Sasów, popisując się ponadprzeciętną wiedzą. Po wygranej Oskara krytycy PiS poddawali w wątpliwość wiedzę nastolatka. Od ataku powstrzymać nie mógł się również poseł Michał Szczerba.

- Turnieje w TVPiS wygrywa młodzieżówka z TikToka. 20 tysięcy w gotówce i puchar „za zajęcie I miejsca” na zachętę. Z pewnością to tylko dziwny zbieg okoliczności. A internauci się po prostu czepiają…

– napisał polityk Platformy Obywatelskiej.

W odpowiedzi Szafarowicz zaproponował posłowi Szczerbie... dyskusję na temat analogii między zaprzaństwem XVIII-wiecznej Polski a współczesnymi stronnictwami obozu podległości i zaprzedawania suwerenności. W dowolnym medium. Poseł jednak dłuższy czas milczał. 

Wtem, okazało się, że poseł Michał Szczerba najwyraźniej nie ma ochoty debatować z młodym działaczem, o którym tak ochoczo tweetował. Wczoraj... zablokował Oskara Szafarowicza na Twitterze. W dniu, kiedy Szafarowicz zaniósł dostarczył pismo do biura poselskiego Szczerby z przypomnieniem wezwania do dyskusji. 

- Niebywałe - komentuje sam Szafarowicz, który nie spodziewał się, że poseł PO w taki sposób zrejteruje. 

- Przecież Szczerba tak jak cała Platforma poza hejtem i fejkami nie ma nic do zaproponowania. Ta debata historyczna to by dla Szczerby był kataklizm 

- komentuje całą sprawę poseł PiS Kazimierz Smoliński.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Oskar Szafarowicz #PiS #Michał Szczerba

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo