Prokuratura postawiła zarzuty byłemu senatorowi Platformy. Chodzi m.in. o pranie brudnych pieniędzy

Działanie na szkodę pracowników, pranie brudnych pieniędzy i oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości - tego dotyczą zarzuty jakie usłyszeli zatrzymani ws. wyłudzeń z PFRON i ZUS, w tym były senator Platformy Obywatelskiej Tomasz Misiak. Jak przekazuje rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc, sąd zadecyduje jutro o środkach zapobiegawczych wobec podejrzanych.

Twitter.com/Tomasz Misiak @TomaszMisiak

W środę funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie byłych członków spółek z branży outsourcingowej. Wśród nich jest m.in. były senator PO Tomasz Misiak. Więcej o sprawie w tekście poniżej:

Zatrzymanym – jak poinformował w czwartek prok. Lorenc – zostały przedstawione zarzuty "dotyczące oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, działania na szkodę pracowników i prania brudnych pieniędzy". Jak dodał, ustalono, że działanie na szkodę pracowników dotyczy 22 tys. osób.

Wskazał, że decyzja prokuratora odnośnie do środków zapobiegawczych ma zapaść w piątek rano. Nadal trwają czynności z zatrzymanymi w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu.

Zatrzymań dokonano w związku ze śledztwem w sprawie wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-19.

Wśród zatrzymanych jest także Maciej W., prezydent Konfederacji Lewiatan.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#CBA #senator PO #zatrzymany

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo