100 krów za rękę Giorgii Meloni, inaczej... wojna. Propozycja dla Włochów od syna prezydenta Ugandy

100 krów za rękę Giorgii Meloni lub atak na Rzym - to propozycja dla Włochów od syna prezydenta Ugandy generała Muhoozia Kainerugaby. Na wpis wojskowego zareagował ojciec Yoweri Museveni. Polityk przeprosił za zachowanie syna i odwołał go z funkcji dowódcy sił lądowych kraju.

Twitter/@GiorgiaMeloni, @mkainerugaba

Zdaniem generała Muhoozia Kainerugaby, syna prezydenta Włoch, "krowy Nkore to najpiękniejsze krowy na ziemi". Pytał on ostatnio użytkowników Twittera, ile krów powinien zaoferować w zamian za rękę przyszłej premier Włoch Giorgii Meloni.

"Wiem, że europejskie dziewczyny lubią dostawać kwiaty. Ja nigdy tego nie rozumiałem. W naszej kulturze dziewczynie, którą się lubi, daje się krowę"

- napisał gen. Kainerugaba. "Dałbym 100 krów Nkore natychmiast! Za to, że jest nieustraszona i prawdziwa" - dodał.

Syn prezydenta Ugandy oznajmił, że jeżeli Włosi odrzucą jego propozycję, będzie on zmuszony zaatakować Rzym.

"To zajmie nam kilka dni"

- ocenił.

Konsekwencje propozycji

Na wpis gen. Kainerugaby zareagował prezydent Ugandy Yoweri Museveni. Polityk skrytykował ingerowanie "w sprawy wewnętrzne bratnich krajów".

Museveni pozbawił syna funkcji dowódcy sił lądowych Ugandy, jednocześnie chwaląc go za "inne pozytywne zasługi" i awansując na czterogwiazdkowego generała.

48-letni Muhoozi jest znany z tego, że lubi napoje alkoholowe] - wielokrotnie był krytykowany za tweetowanie po pijanemu i zamieszczanie często kontrowersyjnych wpisów.

3 października 2022 roku Kainerugaba wywołał dyplomatyczny incydent z Kenią, kiedy na Twitterze zagroził inwazją na ten kraj i zdobyciem Nairobi, zmuszając swojego ojca do przeproszenia za te komentarze.


Przypomnijmy, że nowy włoski rząd ma zostać powołany do listopada. Wszystko wskazuje na to, że na jego czele miejsce zajmie liderka zwycięskiej partii Bracia Włosi Giorgia Meloni, która wydaje się najbardziej oczywistą kandydatką na funkcję premiera. Już wcześniej dawała do zrozumienia, że ma gotową listę ministrów. Wcześniej ma ją przedyskutować z sojuszniczymi partiami - Ligą i Forza Italia.

 Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl, PAP

 

#Uganda #Włochy #Giorgia Meloni

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo