Nuklearny pociąg w drodze na Ukrainę. The Times: NATO ostrzegło państwa przed użyciem broni

Z doniesień The Times wynika, że szefostwo NATO ostrzegło państwa członkowskie przed użyciem broni nuklearnej przez Rosję. Według źródeł gazety, z uwagi na niepowodzenia na froncie, Kreml planuje eskalację. Napięcie wzrosło po publikacji polskiego analityka wojennego.

kremlin.ru/twitter

"Prezydent Putin ma zademonstrować chęć użycia broni masowego rażenia, przeprowadzając próbę nuklearną na granicach Ukrainy, uważa się, że NATO ostrzegło swoich członków"

- podaje gazeta.

Spekulacje na ten temat nasiliły się po wpisie polskiego analityka wojennego Konrada Muzyki, który stwierdził, że wojskowy pociąg zmierzający na Ukrainę, jest wyposażony w broń nuklearną.

"Ten „kolejny pociąg ze sprzętem wojskowym” faktycznie przewozi zestaw należący do 12. Dyrekcji Głównej rosyjskiego MON. Dyrekcja odpowiada za amunicję jądrową, jej przechowywanie, konserwację, transport i wydawanie jednostkom"

- napisał dwa dni temu na Twitterze Konrad Muzyka. Później dołączył wpisy ze zdjęciami sprzętu.

Ukraiński portal rbc.ua przypomina, że wcześniej wywiad NATO odnotował ruchy rosyjskiego okrętu podwodnego „Bilhorod” , który jest nośnikiem torpedy z głowicą nuklearną „Posejdon”, którą Rosja może po raz pierwszy przetestować podczas ćwiczeń.

 Źródło: rbc.ua, niezalezna.pl

 

#broń nuklearna #wojna na Ukrainie #Ukraina

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo