Putin ogłasza mobilizację - Rosjanie pakują walizki i… uciekają. Bilety w jedną stronę biją rekordy sprzedaży

O 27 proc. wzrosła sprzedaż biletów linii lotniczych, w jedną stronę z Rosji, w tygodniu gdy Władimir Putin ogłosił mobilizację wojskową. Informację przekazała kompania ForwardKeys zajmująca się analizami ruchu lotniczego. W komunikacie przekazano również, dokąd najczęściej Rosjanie uciekali przed wojną.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Mobilizacja mężczyzn do walki na Ukrainie skłoniła tysiące z nich do ucieczki z Rosji. Dane porównujące rezerwacje od 21 września do 27 września z poprzednim tygodniem pokazują, że udział sprzedanych biletów w jedną stronę wzrósł do 73 proc. w tygodniu ogłoszenia poboru w porównaniu z 47 proc. w poprzednim tygodniu.

„Liczby te są dość niezwykłe i korelują z informacjami o nagłym wzroście sprzedaży biletów”

– powiedział Olivier Ponti, wiceprezes ds. analiz ForwardKeys.

To nie wyjazd na wakacje

Sześćdziesiąt procent biletów zakupionych w tygodniu ogłoszenia mobilizacji miało datę wyjazdu w ciągu najbliższych 15 dni. Firma poinformowała, że średni czas realizacji wyjazdu skrócił się z 34 do 22 dni.

Według danych dotyczących rezerwacji podróży lotniczych ForwardKeys w tygodniu zakończonym 27 września nastąpił wzrost sprzedaży biletów w jedną stronę z Rosji do miast: Tbilisi w Gruzji; Ałmaty, Kazachstan; Stambuł, Turcja; Tel Awiw-Jafa w Izraelu i Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Rosja #mobilizacja #wojna na Ukrainie #Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo