W rosyjskiej telewizji nagranie z Braunem! Poseł Konfederacji przydał się propagandzie Putina

Czołowa propagandystka Kremla Olga Skabiejewa przygotowała materiał o tym, że kraje Unii Europejskiej zaczęły zdawać sobie sprawę, że nie przetrwają zimy bez rosyjskiego gazu. Odpowiednim - według dziennikarki - argumentem na potwierdzenie tych manipulacji okazała się wspierana przez polityka Konfederacji Grzegorza Brauna akcja "Stop ukranizacji Polski".

screen YT

"Kraje Unii Europejskiej nie przetrwają zimy bez rosyjskiego gazu. Ten, wydawałoby się, oczywisty fakt zaczęły rozumieć nawet najbardziej rusofobicznie nastawione kraje"

- mówi w materiale rosyjska dziennikarka.

Dowodem tego stwierdzenia ma być wspierana przez polityka Konfederacji Grzegorza Brauna akcja "Stop ukranizacji Polski". Manifestacja pod tym hasłem odbyła się m.in. w Warszawie i to zdjęcia z polskiej stolicy pojawiły się w telewizorach Rosjan.

"Niezgadzający się z działaniami rządu obywatele, uważają, że środki poparcia dla Ukrainy uderzają w ich kieszenie"

- kontynuowała. "Tu jest Polska, nie Bruksela. Tu bandery się nie wspiera" - krzyczą zebrani na manifestacji.

"Nasz przekaz adresujemy nie do Ukraińców, a do naszych rodaków - Polaków. W nadziei na to, że wywrą oni polityczną i społeczną presję na rząd"

- komentuje na nagraniu Grzegorz Braun.

Nagranie z programu, które trafiło na Twittera skomentował członek Biura Poselskiego Grzegorza Brauna Jakub Ćwięka. Według niego, wykorzystanie polskiego posła przez rosyjską propagandę, świadczy o sukcesie akcji.

Przypomnijmy, że niecały  tydzień temu polityk Konfederacji uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu w Berlinie, którego głównym przesłaniem było zniesienie sankcji wobec Rosji.


W materiale "60 minut" poruszono również temat wypowiedzi wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego z Platformy Obywatelskiej, który powiedział, że Ukraińcy walczą o prawo do bycia homoseksualistami. Cały materiał w wideo poniżej.

 

 

 Źródło: wieścizewschodu, niezalezna.pl

#rosyjska propaganda #Grzegorz Braun

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo