Premier o skandalu z Sikorskim i postawie Tuska: To gorzej niż zdrada, to głupota

"Dyplomacja w rękach PO to jak odbezpieczony granat w rękach dziecka" - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki, komentując w ten sposób skandalicznego tweeta Radosława Sikorskiego i postawę Platformy Obywatelskiej wobec tego wydarzenia.

Mateusz Morawiecki
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Rosja powołuje pod broń setki tysięcy żołnierzy, a Donald Tusk nadal jest w dobrym humorze i po skandalu z Radkiem Sikorskim udaje, że nic się nie stało. To gorzej niż zdrada, to głupota

- stwierdził Morawiecki. 

Sikorski gwiazdą rosyjskiej propagandy

W okolicach Bornholmu doszło do kilku uszkodzeń bałtyckich gazociągów Nord Stream 2 i Nord Stream 1 i wycieku gazu. Stacje sejsmologiczne Danii, Szwecji, Polski i Niemiec zarejestrowały wstrząsy wskazujące na podwodne eksplozje. Komentując te zdarzenia na Twitterze Sikorski napisał we wtorek: "Thank you, USA". 

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price oświadczył w środę, że "idea, że USA stały za wybuchami gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna i nie jest niczym więcej, niż funkcją rosyjskiej dezinformacji".

Wpis Sikorskiego, wykorzystany przez rosyjską propagandę, w czwartek został usunięty z Twittera. Ale, mimo to, został wykorzystany do propagandy podczas Rady Bezpieczeństwa ONZ, gdzie Sikorskiemu dziękował... rosyjski dyplomata. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #Radosław Sikorski #Platforma Obywatelska

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo