Rozpoczął się VIII Nadzwyczajny Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Weekend pełen ciekawych rozmów i wyjątkowych gości

W Spale rozpoczął się dziś VIII Nadzwyczajny Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Trzydniowe spotkanie rozpoczęło się od sportowych zmagań - między innymi II Turnieju w Tenisie Stołowym o Puchar Prezesa Enei. W zjeździe, jak zwykle wezmą udział klubowicze z całej Polski i nie tylko, a wśród gości specjalnych będą między innymi prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, czy marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz.

niezalezna.pl,

- Wprawdzie od ostatniego zjazdu minęło zaledwie parę miesięcy, jednak doszliśmy do wniosku, że sytuacja polityczna w Polsce, Europie i wojna na Ukrainie obligują nas do ponownego spotkania. W sytuacji gdy światu grozi kolejna wojna, Polska, tak jak przed wiekami, jest osaczana przez wrogów zewnętrznych i – co ze zgrozą obserwujemy – wrogów wewnętrznych. Maski opadły i nic nie jest w stanie wytłumaczyć zdrady, jakiej się dopuszczają potomkowie dawnych stalinowców czy zwykłe przygłupy liczący na poklask tzw. Europejczyków. Musimy powstrzymać ludzi, którzy pod płaszczykiem wzniosłych haseł chcą zniszczyć Polskę

- wskazuje Ryszard Kapuściński, prezes Klubów "Gazety Polskiej".

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem zjazdu rozpoczęto Turniej o Puchar Klubów "Gazety Polskiej" w szachy, siatkę plażową i badmintona. Jak zwykle wiele emocji wzbudza Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Prezesa Enei.

VIII Nadzwyczajny Zjazd zainaugurowany został odśpiewaniem hymnu i krótką modlitwą prowadzoną przez ks. dr. Jarosława Wąsowicza.

Ryszard Kapuściński, który nie mógł być osobiście na wydarzeniu, w krótkim nagraniu podziękował za obecność Klubowiczom, w tym w szczególności tym z zagranicy.

Przypomniał, że wkrótce odbędzie się zjazd Klubów "GP" z USA i Kanady, a także zjazd Klubów "GP" Europy Zachodniej w Rzymie.

- Spotykamy się na VIII Zjeździe Nadzwyczajnym. Zaczęliśmy organizować te zjazdy osiem lat temu, bo nigdy nie wystarczało czasu, by porozmawiać o sprawach klubowych. (...) Mam nadzieję, że ten zjazd wykorzystacie, by zadać ważne pytania zaproszonym gościom. (...) Jak sami wiecie, za rok czekają nas wybory fundamentalne, decydujące o przyszłości naszych dzieci, wnuków - mówił prezes Klubów "Gazety Polskiej".

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" powitał zebranych na zjeździe gości i przybliżył sytuację mediów Strefy Wolnego Słowa oraz opowiedział o próbach uderzenia w środowisko medialne SWS w trakcie wojny na Ukrainie i czasie ją poprzedzającym.

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, przyznał, że obecnie czas jest niesłychanie ciężki, ale jest to czas odbycia "szczerej rozmowy o najważniejszych dla Polski sprawach". 

Wśród tematów poruszonych podczas zjazdu będą suwerenność, zbrodnie putinowskiej Rosji, reparacje, czy polityka rodzinna. W panelach wezmą udział dziennikarze Strefy Wolnego Słowa, a także zaproszeni goście, politycy, europosłowie, a także prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

Zapraszamy do śledzenia relacji ze zjazdu na portalu Niezalezna.pl.

 

 Źródło: niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo