Będzie zmiana szefa Kancelarii Premiera. Minister Dworczyk rezygnuje. "Kwestia godzin lub dni"

"Minister Dworczyk złożył lub złoży rezygnację ze swojej funkcji. Taka rezygnacja nastąpi, to kwestia godzin lub dni" - powiedział szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki, odnosząc się do pytania o stanowisko szefa Kancelarii Premiera.

Michał Dworczyk
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

W ostatnim czasie pojawiły się medialne spekulacje dotyczące możliwej zmiany na stanowisku premiera. Jednak okazały się nieprawdziwe, o czym politycy PiS mówili na wieczornej konferencji prasowej.

- Mówiłem o tym, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, bo pojawiły się takie medialne spekulacje - powiedział przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. Dodał przy tym:

Prezes powiedział i stanowczo to powtarzał, że wszyscy zajmujący kierownicze stanowiska w rządzie czy partii muszą być do dyspozycji

Padła jednak pewna informacja o zmianie na stanowisku szefa Kancelarii Premiera. Michał Dworczyk nie będzie pełnił już tej funkcji.

- Z tego, co wiem, pan minister Dworczyk złożył lub złoży rezygnację ze swojej funkcji. Taka rezygnacja nastąpi, to kwestia godzin lub dni, ale z pewnością nastąpi

- powiedział Terlecki, dodając, że "nie wiadomo, kto będzie jego następcą". - O przyczyny rezygnacji pana ministra proszę pytać pana ministra - podkreślił wicemarszałek Sejmu.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Michał Dworczyk #Kancelaria Premiera

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo