A mógł milczeć... Szef PSL krytykuje Sikorskiego za wpis, który już wykorzystała propaganda Putina

Wpis Radosława Sikorskiego natychmiast został wykorzystany przez rosyjską propagandę. Europosła Platformy krytykują nawet politycy opozycji. - Powściągliwość w wypowiedziach na temat różnych wydarzeń, szczególnie byłemu ministrowi spraw zagranicznych czy dzisiaj obecnemu europosłowi powinna być naturalna. Szkoda, że tego nie było - ocenił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

W poniedziałek wyciek gazu z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim rozpoznał myśliwiec F-16 duńskich sił powietrznych. Do wycieków doszło w jednym miejscu w gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu oraz w dwóch miejscach w gazociągu Nord Stream 1 na północny wschód od Bornholmu.

We wtorek odniósł się do tego były szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski (KO). "Thank you, USA." - napisał na Twitterze ze zdjęciem gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku.

Kosiniak-Kamysz pytany w TVP1 o ten wpis powiedział, że "w sprawach, w których nie wiemy co się wydarzyło zawsze lepiej zachować milczenie, powściągliwość, a nie ukierunkowywać w stronę która może być wykorzystana".

"Bo ten wpis jest wykorzystywany przez propagandę rosyjską. I to jest negatywny efekt tego wpisu"

- podkreślił szef PSL.

Jego zdaniem "powściągliwość w wypowiedziach na temat różnych wydarzeń, szczególnie byłemu ministrowi spraw zagranicznych czy dzisiaj obecnemu europosłowi powinna być naturalna".

"Szkoda, że tego nie było. My nie będziemy brać udziału w tym podawaniu jakichkolwiek na tacy przygotowanych statementów dla Kremla"

- zaznaczył szef Stronnictwa.

Na pytanie, czy Radosław Sikorski tego wszystkiego nie rozumie, Kosiniak-Kamysz odparł, że aż tak dobrze go nie zna, jaki był powód napisania tego tweeta.

"Czy to była w jakiś sposób prowokacja, bo nawet jeżeli gdzieś jest w tym trochę prawdy, czy byłoby trochę prawdy to wykorzystanie tego dzisiaj przez propagandę rosyjską jest po prostu niebezpieczne"

- podkreślił polityk PSL.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polityka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo