Premier Morawiecki z nagrodą Transatlantyckiego Przywództwa za silne wsparcie Ukrainy

Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych (ECAG) przyznało premierom państw bałtyckich i Polski nagrody Transatlantyckiego Przywództwa – informuje kancelaria litewskiego rządu. Nagrody zostaną wręczone podczas forum ECAG, które odbędzie się w dniach 27–29 września.

https://twitter.com/PremierRP

Wyróżnieni „za silne wsparcie dla Ukrainy i wybitny wkład we wzmacnianie partnerstwa transatlantyckiego” zostali premier RP Mateusz Morawiecki, premier Litwy Ingrida Szimonyte, premier Łotwy Kriszjanis Karinis i premier Estonii Kaja Kallas.

Naszym obowiązkiem jest wspierać i pomagać Ukrainie, ponieważ samo potępienie nie powstrzyma zbrodni Putina, a jedność jest niezawodną bronią przeciwko reżimowi Kremla. Jestem wdzięczna za to wyróżnienie

 - powiedziała premier Szimonyte, którą cytuje komunikat kancelarii rządu.

Oficjalne wręczenie nagrody szefom rządów Litwy, Łotwy, Estonii i Polski planowane jest podczas forum ECAG 27–29 września.

W ubiegłym roku nagrodę za wkład we wzmacnianie bezpieczeństwa transatlantyckiego otrzymał sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. W 2020 roku amerykańscy senatorowie Rob Portman i Chris Murphy zostali uhonorowani za wysiłki w przeciwdziałaniu wrogim działaniom Rosji.

Po zbrojnym ataku Rosji na Ukrainę kraje bałtyckie i Polska stały się jednymi z najaktywniejszych politycznych i militarnych sprzymierzeńców Ukrainy.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mateusz Morawiecki #Ingrida Szimonyte #Kriszjanis Karinis #Kaja Kallas #Ukraina #Litwa #Łotwa #Estonia

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo