„Zamknijcie mordy! Czas gierek się skończył”. Trudne przywitanie zmobilizowanych Rosjan z wojskiem. WIDEO

„Czego, do k..., krzyczycie jak baby? Czas grania w gierki się skończył, teraz jesteście żołnierzami!” - krzyczy na nowo powołanych do wojska młodych Rosjan ich dowódca na nagraniu, które opublikowane zostało w internecie. Poborowi wypytują go o warunki służby, albo o to, czy stracą pracę. Oprócz mobilizacji na terenie Rosji, okupanci rekrutują do swojej armii na terenach Ukrainy przez nich obecnie zajętych.

Kadr z nagrania
https://twitter.com/Reevellp

Nagranie, które trafiło do internetu pokazuje zderzenie rosyjskiej młodzieży z realiami bycia wcielonym do tamtejszego wojska.

Czego, do k...., krzyczycie jak baby? Zamknijcie mordy i zachowujcie się odpowiednio

- woła zdenerwowany dowódca.

A czemu wy krzyczycie?

- pyta ktoś z tłumu poborowych, a za nim kolejne osoby krzyczą zlewające się w jedno hasła.

Chcę wam odpowiedzieć, ale mi nie dajecie. Jesteście teraz wszyscy żołnierzami. To wszystko! Gierki się skończyły, jesteście wszyscy żołnierzami! Trzy dni tu, potem lot, potem dwa tygodnie do ćwiczeń. Wyposażenie. Wypłata jak żołnierz kontraktowy, oficer czy szeregowy, zależy od stopnia. Żołd, status weterana wojennego. Jesteście do końca specjalnej operacji, potem wracacie do domu. Jakieś pytania?

- przemówił dowódca. 

Na to odezwały się znów liczne głosy, których nie sposób zrozumieć. Najwidoczniej ktoś pytał o zabezpieczenie pracy. "Wasza praca będzie na was czekać" - odparł dowódca grupy, naturalnie mówiąc o tych, którym uda się żywym wrócić do domu.

Dziś rano Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że na okupowanych terenach, w obwodach zaporoskim i chersońskim, wręczane są wezwania do rosyjskiej armii. Mobilizację do rosyjskiego wojska otrzymują mężczyźni w wieku poborowym, którzy po wkroczeniu Rosjan zrzekli się ukraińskiego obywatelstwa i otrzymali w trybie uproszczonym rosyjskie paszporty.

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Ukraina #mobilizacja #Rosja

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo